444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Terazi > Sahibinden terazi alıyorsanız terazi tamiri konusuna bir bakın!
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Sahibinden terazi alıyorsanız terazi tamiri konusuna bir bakın!

Sahibinden terazi alıyorsanız terazi tamiri konusuna bir bakın!

Sahibinden terazi alacaksanız terazi tamiri konusuna dikkat etmeniz gerekiyor. Neticede aldığınız ürün eğer sıfır ise bir sorun yok ama ikinci el ise bu durumda dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor.

Herhangi bir mağduriyet yaşamamanız ve bu durumda parasal bir kayıp yaşamamanız için hassas davranmanız son derece önem arz ediyor.

Sahibinden terazi nedir?

Sahibinden terazi alıyorsanız terazi tamiri konusuna bir bakın!

Sahibinden terazi kavramını iki farklı şekilde tanımlamak mümkün. Bunlardan birisi sahibinden.com aracılığı ile alınan ürün anlamına gelmektedir. Diğeri ise direk ürünün sahibinden alınan teraziyi ifade etmektesidir. Ürün genellikle ikinci el olabildiği gibi sıfır ürün de olabilmektedir.

Sahibinden terazi alıyorsanız terazi tamiri konusuna bir bakın!
sahibinden terazi

Sahibinden terazi alıyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli özellik ürünün çok fazla yıpranmamış olması. Çok fazla yıpranan ürünlerin size fayda sağlamayacağının muhakkak farkında olun. Aksi takdirde hem üründen verim alamamış hem de verdiğiniz para boşa çıkmış olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ürünle ilgili olarak herhangi bir garantinin sağlanıp sağlanmadığıdır. Bu garantinin sağlanmış olması sizler için ürünün gönül rahatlığı ile alınması anlamına geliyor. Diğer taraftan garanti konusu aynı zamanda cihaz arızalandığı vakit sizin rahat bir şekilde tamire götürmenizi de sağlamaktadır.

Sahibinden terazi alacaksınız dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta terazinin bilinen bir marka olmasının sağlanmasıdır. Bilinmeyen bir markanın alınması sizi için ızdıraba dönüşebilir. Zira bu noktada bilinmeyen bir markanın size sağlayacağı hizmetlere de dikkat etmek gerekiyor.

Sahibinden terazi alıyorsanız terazi tamiri konusuna bir bakın!
sahibinden terazi

Bu hizmetlerden en önemlisi cihazın servis ağı ile ilgili. Eğer cihazın servis ağı iyi değilse bir arıza durumunda ciddi sıkıntılar çekebilirsiniz. Ancak bilinen bir markanın servis ağı her zaman daha geniş olacağı için bu durum sizin rahat etmenizi bir arıca olması halinde hızlı bir şekilde çözüm almanızı sağlayacak.

Teraziler endüstride çeşitli ölçümler için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bazı tartı aletleri, birkaç gram ölçen küçük laboratuvar cihazlarıdır ve çok hassastır. Bazı endüstriyel tartı aletleri, örneğin kamyonların kütlesini ölçen çok büyüktür. Örneğin, bir markete gittiğimizde ve sebzeleri tarttığımızda, çevremizdeki günlük yaşamımızda hepimiz tartı aletleri görüyoruz.

Sahibinden terazi alıyorsanız terazi tamiri konusuna bir bakın!

Tüm ölçüm aletlerinde olduğu gibi, tartı aletlerinin de doğru ve doğru bir şekilde ölçüm yapmalarını sağlamak için düzenli olarak kalibre edilmesi gerekir. Sürekli izlenebilir uygun bir kalibrasyon, tartı aletlerinin ne kadar doğru ölçüm yaptığını bilmenin tek yoludur.

Birçok tartı aleti, parasal transfer için temel olarak kullanılan yasal ölçümler veya ölçümler için kullanılır ve bunlar, mevzuata dayalı yasal veya yasal doğrulama programının bir parçasıdır.

Terazi tamirinde en çok karşılaşılan hususlardan birisi olan tartı aletinin doğru tartıp tartmadığının test edilmesi gerekmektedir.

En yaygın uygulama şudur: aleti herhangi bir yük olmadan sıfırlamakla başlayın. İlk test noktasının yüklerini ayarlayın, stabilizasyonu bekleyin ve göstergeyi kaydedin. Artan tüm test noktalarında yükleri artırmaya devam edin. Maksimum yük kaydedildikten sonra, azalan test noktalarından yükleri azaltmaya başlayın.

Bazı durumlarda, tartı aleti yalnızca artan yüklerle veya yalnızca azalan yüklerle kalibre edilebilir. Tipik olarak 5 ila 10 farklı yük (test noktası) kullanılır. En yüksek yük, aletin maksimumuna yakın olmalıdır. En küçük test yükü, maksimum yükün % 10’u veya normalde kullanılan en küçük ağırlık olabilir.

Genel olarak test noktaları, aralık boyunca eşit olarak dağıtılacak şekilde seçilir. Cihazın tipik kullanım aralığı için daha fazla test noktası kullanılabilir.

Terazi tamirinde servis seçimi nasıl yapılır?

Terazi tamirinde önemli olan noktalardan bir tanesi de servis seçimidir. Seçeceğiniz servisin yetkili bir servis olması durumuna özellikle dikkat etmeniz gerekir. Çoğu zaman yetkili olmayan servisler tarafından yapılan tamirlerin işe yaramadığına dair haberler okumaktayız.

Sahibinden terazi alıyorsanız terazi tamiri konusuna bir bakın!

Yetkili servisin tercih edilmesi demek aynı zamanda ürünle ilgili yapılan işlerin kayda geçirilmesi ve sonrasında oluşabilecek olumsuz bir durumda önceden hangi işlemlerin yapıldığına dair bilgilerin olması demek.

Yetkili bir servisin aynı zamanda etkili ve hızlı bir çözüm anlamına geldiğini de unutmamak gerekiyor.

Sahibinden terazi alıyorsanız terazi tamiri konusuna bir bakın!

Bu bağlamda özellikle sizlere terazi konusunda rahatlığı başından sonuna kadar hissedebilmeniz adına Mettler Toledo’nun terazi aletlerini özellikle öneriyoruz. Yaygın ve bilinen marka olması ve servis ağının genişliği ile rahat hareket edeceğinizi garanti edebilirim.

Vera & Beko Yazarkasa

Servisimiz Yoktur

Toshiba & Pidion & Ingenico

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın