444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Terazi > Terazi çeşitleri ile ilgili fikir edinin!
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Terazi çeşitleri ile ilgili fikir edinin!

Terazi çeşitleri ile ilgili fikir edinin!

Terazi çeşitleri ile ilgili fikir edinmek mi dediniz. Ne gerek var buna diyebilirsiniz ancak işin teorik kısmıyla ilgili bilgi edinmeniz en azından sizi konuya yabancı yapmayacak.

Şöyle düşünelim. Şimdi terazilerin olmadığı bir dünya hayal etsek ne olurdu? Öncelikle işlerimiz yarıda kalır ve aldığımız her ürünün ne kadar ağırlıkta olduğunu ve değerinin ne olacağını bilemezdik değil mi? Şimdi gelin terazi çeşitlerine şöyle bir bakalım.

Terazi çeşitleri ile ilgili fikir edinin!

Terazi çeşitleri nelerdir?

Terazi çeşitleri ile ilgili fikir edinin!

Terazi çeşitleri, analitik terazi, banyo baskülü, sayma ölçeği, market terazisi, vinç kantarı, mikro terazi ve taşıt kantarı şeklindedir.

Analitik terazi: Laboratuarda muhtemelen göreceğiniz şey budur. Birimin üzerine bir nesne yerleştirirsiniz ve bir kütleyi gramın çok daha küçük ağırlığına kadar hesap eder. Bunlar, plakanın sadece yerçekimi etkisi altında duracağı şekilde inşa edilir ve makine, plakayı tam olarak sabit tutmak için gereken kuvveti dahili olarak belirleyerek bunu dengeler.

Terazi çeşitleri ile ilgili fikir edinin!

Banyo Baskülü: Teknolojideki ilerleyici ilerlemeler, artık tek tip banyo ölçeği tanımına yakın bir şey olmayan modellerle sonuçlanmıştır. Bugün çoğu dijitaldir ancak “eski okul” analog modelleri devam ediyor.

Terazi çeşitleri ile ilgili fikir edinin!
terazi çeşitleri

Sayma ölçeği: Bu, eşit bir ağırlığa sahip olduğu bilinen (örneğin, hassas bilyalı rulmanlar) birden fazla nesneyi tartmak ve sonuca göre toplam parça sayısını görüntülemek için kullanılır.

Örneğin, farklı renkli ama aynı şekilde aynı lastik toplardan oluşan geniş bir koleksiyonunuz varsa, bunları böyle bir ölçeğe yükleyip giriş parametresini bir topun kütlesine ayarlayarak koleksiyonunuzda tam olarak kaç tane olduğunu belirleyebilirsiniz.

Market terazisi: Günümüzde en çok karşılaştığımız terazi türü budur. Zira alışveriş mekanlarına gittiğimizde özellikle de mutfak alışverişi yaptığımızda karşımıza çıkıyor. Bugün kendi içerisinde bile farklılaşan market terazilerinin ağırlık ve hacme bağlı olarak çeşitleri bulunmaktadır.

Terazi çeşitleri ile ilgili fikir edinin!

Vinç kantarı: Bu tartılar, günlük motorlu taşıtların çoğuna benzer şekilde, yaklaşık 2.270 kg veya daha fazla bir kapasiteye sahiptir. Bunlar, bir vinç tarafından zemine asılırken aynı zamanda yükleri tartmak için tasarlanmıştır.

Mikro terazi: Bunlar 1 mikrogram veya daha küçük bir değeri bile okuyabilir. Bir mikrogram bir kilogramın milyarda biridir, yani muhtemelen bilinçli bir seviyede çok şeyle kesiştiğiniz bir birim olmasa da, kimyagerler, mikrobiyologlar, farmakologlar ve diğer birçok bilim profesyoneli için günlük yaşamın bir parçasıdır.

Terazi çeşitleri ile ilgili fikir edinin!

Taşıt kantarı: Bu tartılar büyük kamyonların, çiftlik araçlarının ve diğer büyük endüstriyel araçların tartılması için üretilmiştir. Bunlar, belirli yolları kullanan araçların bu yolların belirtilen ağırlık sınırlarını aşmamasını sağlamak gibi güvenlik düzenlemelerini uygulamak için kullanılır – yine, çoğu insanın yakından bakma fırsatı yoktur!

Vera & Beko Yazarkasa

Satış & Servisimiz Yoktur

Toshiba & Ingenico Satış

 

Pidion & Profilo Satış-Servis

 

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın