TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Terazi > Terazi tartı alırken karşınıza çıkan 1 numaralı marka
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Terazi tartı alırken karşınıza çıkan 1 numaralı marka

Terazi tartı alırken karşınıza çıkan 1 numaralı marka

Terazi tartı kelimelerini günlük hayatta çok duyuyoruz değil mi? Aslında hak ve adalet kavramıyla terazi ve tartı kelimelerinin o kadar yakın bir ilişkisi var ki. Alış verişlerimizde bu iki kavramı yerli yerine oturtmadığımızda ne kadar adaletsizlik içerisine gireceğimizi düşünün.

İşte teraziler doğru tartıyı bize sunuyor ve alışverişlerde müşterilerimizin mağdur olmamasını bu şekilde sağlamış oluyoruz değil mi?

Terazi tartı nasıl alınır?

Terazi tartı alırken karşınıza çıkan 1 numaralı marka

Eray olarak aslında yaptığımız şey sizlere geniş bir ürün perspektifi sunmak. En azından tercihte bulunacağınız ürünlerinizi bir şekilde seçmenize yardımcı olmak. Çabamız size en güzel olanı en iyi fiyatlarla sunmaya çalışmak.

Elektronik terazi yasal düzenlemeleri nedir?

Elektronik teraziler çok değişik tip ve kullanım amacına göre üretilebilmektedir. Bazıları yasal düzenlemeler ile belirlenmiştir. Öncelikli olarak buna değinelim.
Ticaret sanayi bakanlığının teraziler ile ilgili bazı zorunlu kuralları vardır.  Bu kurallar tartı aletleri ile satış yapan karşılığında para alan kimseleri bağlar. Buradan kasıt şudur. Tartılı ürünler son hallerini aldığında bunu tartacak olan terazi ticari onaylı olmalıdır. Örneklerle açıklayalım ….
1 Pazarda yada işletmede satış yapan ve ürün karşılığı para alınan yerlerde,
2 Belirlenmiş ağırlıkta ekmek üreten fırınınlarda
3 Tartılı ambalaj yağ üreten işletmelerde ( numune tartımı zorunluluğu gibi)
4 Marketlerde barkod basan teraziler yada ürün tezgahlarının önündeki müşteri terazilerinde,
5 Kilo ile paketlenen ve çuvalla satılan ürünlerin dolumunda,
6 Kuyumcularda,
7 Eczanelerde
8 Ambalajlı ve tartılı dolum ünitelerinde (deterjan vs) ,  çıkan ürünlerin kontrolu yapılacak tartılarda,
9 Yapılan için ağırlığı karşılığı para alınan işlerde (Elemeciler,Dericiler,Hayvan kesim,) kullanılan tartılarda
10 Mezbahalarda son kullanıcının gördüğü tartılarda 
Burada dikkat edilmesi gereken tartı aleti üretim ile alakasız satılacak ürün ile ilgili ise onaylı olmak zorunludur. 
Gerekmeyenler ile örnek  vermek gerekirse Bir poğaça dükkanı tartılı ürün satmıyor sadece poğaçaya koyacağı unun ve  yağın miktarını ölçmek için tartı kullanıyor ise bunun için ticari onay aranmaz. 
Buna göre eğer yukarıdaki gibi ticari kullanımlarda bulunulacak ise mutlaka onaylı terazi yada baskül alınmalıdır. Her onaylı terazi satışı itibari ile iki yıl onaylı satılır. Üzerindeki yıldan geçerli olmak üzere içinde bulunduğu ve sonraki yılı kapsar . 

Onaylı terazi ne demektir?

Herhangi bir terazinin onaylı olması ilgili bakanlık tarafından belirtilen standartlara uygun olarak üretildiği ve piyasada rahatlıkla kullanılabileceği anlamına geliyor.

terazi tartı

Terazi tartı alma işinin aslında kolay olmadığını biliyoruz. Özellikle ağırlık ölçekleri hakkında veya bir şeyler tartmak hakkında bir bilgi bilmiyorsanız işler daha da zorlaşıyor.

Dışarıdaki tüm farklı dijital ölçekleri ve dijital terazileri gördüğünüzde durum biraz kafa karıştırıcı olabilir. Bizler Eray olarak kendi sitemizde en azından yeni gelişen teknoloji ile birlikte son teknoloji odaklı terazi ürünlerini sizlere sunmaya çalışıyoruz. İhtiyaçlarınız için doğru ürünü tercih etmenin çeşitli yollarını sunuyoruz.

Terazi tartı alırken karşınıza çıkan 1 numaralı marka

Sitemizde araştırma yapan birçok kişi ürünlerle alakalı olarak bilgiler edindi. Farklı ürünlerin karşılaştırmasını yaptı ve de en önemli doğru zamanda doğru kararlar alabilecek bilgiler edindi.

Bundan sonrası

Yapmış olduğumuz faaliyetler ve sizlere sunduğumuz ürünlerle bundan sonrası her zaman yeni gelişen teknolojinin sizler için sunumundan ibaret olacak. Bu çerçeve de mutlaka ara ara sayfalarımızda gezinmenizi ve bundan sonra ortaya çıkan yeni teknolojilerle ilgili ürünlerimize bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Bu tavsiyemizi yaparken ihtiyaçlarınızın ve bütçenizin farkında olduğumuzu bilmenizi istiyoruz.

Terazi tartı alırken karşınıza çıkan 1 numaralı marka

Özellikle ekibimiz ve sunduğumuz teknik destek ve teknik servis imkanlarımızla terazi ve tartı cihazlarıyla ilgili olarak sizin mutluluğunuzu öncelediğimizi belirtmek istiyoruz.

Geniş bayi ağımız ve satış öncesi ve satış sonrası size sunduğumuz hizmetle birlikte işletmeniz için ihtiyacınız olanı sizlere sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Gelin siz de Eray’ın geniş ürün yelpazesiyle bir tanışın. Almış olduğunuz ürünlerle ticari faaliyetlerinizin sorunsuz yürümesi için bir adım atın. Hem siz rahat edin hem de işletmeniz adım adım büyüsün.

Mağaza / Online Alışveriş