TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Otomasyon > Toshiba/IBM yazar kasa pos servisi; Tüm detaylar ve incelikler
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Toshiba/IBM yazar kasa pos servisi; Tüm detaylar ve incelikler

Toshiba/IBM yazar kasa pos servisi; Tüm detaylar ve incelikler

İçerik

Toshiba / IBM yazar kasa, Toshiba pos cihazı, IBM pos cihazı, Toshiba/IBM yazar kasa pos servisi ve IBM yazar kasa ticari işletmelerin en vazgeçilmez cihazları olarak günümüzde ticari hayatın her alanında karşımıza çıkıyor. Peki her an karşılaştığımız ve ödemelerimizi yaptığımız bu cihazlar hakkında ne kadar bir bilgiye sahibiz.

Toshiba/IBM yazar kasa

Toshiba/IBM yazar kasalar ile ilgili önemli bilgiler yazımızda.

Toshiba yazar kasa nedir?

Toshiba yazar kasa işletmelerin veya şirketlerin yapmış oldukları satış işlemlerini kayıt etmeye yarayan cihazlara verilen isim olup aynı zamanda bir markanın da ismidir. Toshiba yazar kasa sayesinde satışı yapılan işlemi toplu olarak görebildiği gibi alıcı da net tutar bilgisine ve işlemin ayrıntılarına sahip olabilmektedir.

Toshiba/IBM yazar kasa pos servisi; Tüm detaylar ve incelikler
Toshiba yazar kasa pos

Toshiba yazar kasa tamiri nasıl yapılır?

Toshiba yazar kasa tamirinin yapılacağı en önemli yer kuşkusuz servislerdir. Toshiba yazar kasa pos cihazında Herhangi bir arıza yaşamanız durumunda bir servise ancak yetkili servise müracaat etmeniz konunun ve problemin çözümü için son derece önemlidir.

Tabi burada kabul etmemiz gereken bir gerçeklik var. Toshiba yazar kasa pos aslında işletmelerin özel ihtiyaçlarına uyacak çeşitli para çekmeceleri ve kasalar sunuyor. Nakit yönetimi aksesuarları elbetteki yüksek kaliteli bileşenlerle oluşturulmuştur ve en zorlu perakende ortamlarında güçlü kalacak şekilde tasarlanmış durumdadır.

Toshiba/IBM yazar kasa pos

Bu nedenle Toshiba yazar kasa pos zor şartlara uyum sağlamak için cihazın belli bir kalitede üretildiğini ifade edelim. Ancak elbetteki uzun süreli kullanıma dayalı olarak ister istemez cihazlarda oluşan yıpranma zaman zaman arızaya sebebiyet verebileceği için yetkili servisle işi çözüme kavuşturmanız son derece önem arz ediyor.

Toshiba yazar kasa ürün anahtarı nerde yazar?

Toshiba/IBM yazar kasa pos servisi; Tüm detaylar ve incelikler

Toshiba ürün anahtarı hemen cihazınızın alt tarafında yer alır. Ürün anahtarına ulaşmanız bu nedenle zor değildir. Ürün anahtarı sizlere cihazı kimliklendirmede önemli faydalar sağlar.

Toshiba c855 26t ürün anahtarı nerde yazar?

Toshiba/IBM yazar kasa pos servisi; Tüm detaylar ve incelikler
Toshiba yazar kasa pos

Biraz önce yukarıda da bahsettiğimiz gibi ürünün bilgisi cihazın altındadır çoğu zaman. Çoğu zaman bir etiket şeklinde olduğu görülen ürün bilgisinin son zamanlarda özellikle barkodlara yüklendiği bilinmektedir. Bu şekilde barkodu tarayarak cihaz hakkındaki bütün bilgilere ulaşabilmeniz son derece kolay hale gelmiş oluyor.

Toshiba yazar kasa mali bellek neden önemli?

Çünkü bütün yapılan işlemlerin hafızası orada tutuluyor. Bu açıdan alacağınız yazar kasa cihazında mali belleğinin geniş olmasına dikkat etmenizi öneririm. Mali belleğin zamanla dolması gibi bir durum söz konusu olabileceği için belleğin zaman zaman bakımının yapılması önem arz eder. Bu durumda aynı zamanda ciihazın da bakımı demek olduğu için bir anlamda rahatlamanız ve işletmenizin devamlılığı açısından da gereklidir.

Toshiba yazar kasa kullanım kılavuzuna nasıl bakılır?

Toshiba yazar kasa kullanım kılavuzu aslında çok rahat bir şekilde ulaşacağınız bir döküman. Artık tüm bilgileri ve dökümanları internet ortamında bulabileceğimiz için ulaşabilmek zor değil. Öğrneğin Toshiba 4610-2NF Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz
(YNÖKC), hem fiş, hem de belge düzenleyen çift istasyonlu yazıcısı ile perakende ortamları için ideal ve üstün performansa sahip
yeni nesil yazar kasadır.

Toshiba/IBM yazar kasa pos servisi; Tüm detaylar ve incelikler

Toshiba yazar kasa pos cihazının nasıl kullanılacağı ile ilgili bütün bilgiler, teknik özellikler, cihazın diğer cihazlarla entegrasyonu vesaire her şeye bakabilmeniz mümkün.

Toshiba/IBM yazar kasa pos servisi; Tüm detaylar ve incelikler
toshiba yazar

Diğer taraftan Toshiba yazar kasa pos cihazının bütünleştirilmiş mağaza içi ve perakende çözümleriyle dünyanın önde gelen lider şirket olduğu için tüm dünyada perakende müşterilerine yeni ve heyecan verici olasılıkların kapılarını aralayan, ödeme, müşteri etkileşimleri ve perakende operasyonları için uçtan uca çözümler sağlıyor.

Toshiba yazar kasa tuş takımı

Toshiba yazar kasa tuş takımı aslında yazar kasa cihazının üzerinde bulunan rakamları ve harfleri ifade etmektedir. Tuş takımının

Toshiba/IBM yazar kasa pos servisi; Tüm detaylar ve incelikler

en önemli faydalarından bir tanesi kısa yol olarak üzerine bastığınıza hemen ilgili ürünün fiyatını vermesidir. Bu yönüyle değerlendirildiğinde tuş takımları son derece faydalıdır.

Diğer taraftan kısa yollar ürünün üzerinde yerleşik olan tuşlara girilirken işletmeler için de bir anlamda kolaylık ve hız sağlamış oluyor.

Toshiba yazar kasa tarih saat ayarları nasıl yapılır?

Önce Z raporunun alınması gerekiyor. Çünkü bu durum maliye açısından gerekli. Raporu alıktan sonra kasiyer tuşuyla set konumuna getiriyoruz ve nakite basıp dört adet 0 rakamını girmek gerekiyor. Fonksiyon tuşları aktif olunca saat seçeneğini görünce nakit tuşuna basmamız ve saati ayarlamamız gerekiyor.

Toshiba yazar kasa kodları nelerdir?

Yazar kasalar bilindiği üzere kod taşırlar. Bu kodlar herhangi bir arıza veya uyarıda önemlidir. Şimdi isterseniz yazar kasa kodlarını bir şema haline görelim:

0ONAYLANDI51YETERSİZ HESAP/DEBlT KART
1BANKASINI ARAYINIZ52HESAP NO YU KONTROL EDİN
2KATEGORİ Yok53HESAP YOK
3ÜYE KODU HATALI /TANIMSIZ54SÜRESİ BİTMİŞ KART
4KARTA EL KOYUNUZ / SAKINCALI55ŞİFRE ATALI
5RED/ ONAYLANMADI/CVV HATALI57HARCAMA RED/BLOKELİ
6HATALI İŞLEM58TERM.TRANSEC YOK
7KARTA EL KOYUNUZ61ÇEKME LİMİT AŞIMI
8KİMLİK KONTROLÜ / ONAYLANDI62YASAKLANMIŞ KART
UV.I.P KODU / ONAYLANDI65LİMİT AŞIMI/BORC BAKİYE VAR
12HATALI İŞLEM/RED75ŞİFRE TEKRAR AŞIMI
13HATALI MİKTAR/RED76KEYSYN. HATASI
14KART-HESAP NO HATALI82CVV HATALI/ RED
15MÜŞTERİ YOK91BANKASININ SWICI ARIZALI
19İŞLEMİ TEKRAR GİR92BANKASI BİLİNMİYOR
21İŞLEM YAPILAMADI96BANKASININ SİSTEMİ ARIZALI
24DOSYASINA ULAŞILAMADITOTIME OUT
25DOSYASINA ULAŞILAMADIGPGEÇERSİZ POS
26DOSYASINA ULAŞILAMADITBTUTARI BÖLÜNÜZ
27DOSYASINA ULAŞILAMADIUPUYUMSUZ POS
28DOSYASINA ULAŞILAMADIİPİPTAL POS
30FORMAT HATASI {UYEISYERI)CSCICS SORUNU
32DOSYASINA ULAŞILAMADIBGBİLGİ GİTMEDİ
33SÜRESİ BİTMİŞ/IPTAL KARTNANO AMEX
34SAHTE KARTOlOKEY İPTAL OTOR.
38ŞİFRE AŞIMI /ELKOYNlİPTAL İPTAL EDİLEMEDİ
41KAYIP KARTNSNO SESİON(HATYOK)
43ÇALINTI KART
Toshiba/IBM yazar kasa pos servisi; Tüm detaylar ve incelikler

Toshiba Müşteri Hizmetleri ; Ürün satışı ve kampanyalar,  teknik destek, ürün kurulumu ya da serviste bulunan Toshiba ürünler ile ilgili bilgi almak için Toshiba müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Toshiba çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcisi ile iletişime geçmeniz mümkündür. Toshiba markalı tüm cihazlar için her türlü bilgiyi almak üzere Toshiba müşteri hizmetlerini aramak aklınızdaki soruların cevabını almanızı sağlayacaktır.  Kurumsal bir iletişim imkanı sunan Toshiba müşteri hizmetleri eğitimli temsilcileri ile yürütmektedir.  Haftanın 7 günü ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri her an müşterilere yardımcı olmak için hazır bulunmaktadır. Gün içinde Toshiba cihazlarda oluşan arızalarda ya da cihazların teknik servis süreci ile ilgili bilgi almada ilk başvurulacak bölüm müşteri hizmetleri bölümüdür.

Toshiba yazar kasa servisi

Burada özellikle yazar kasa satışı ile birlikte satış uzmanlığına olan güvenin ortaya çıktığı bir yer aslında servislerdir. Özellikle yazar kasa pos servisleri çözüm odaklı çalışırken hem kurulum sürecinde hem de bir arıza sürecinde çok önemli fonksiyonlar ortaya koyar.

Toshiba/IBM yazar kasa pos servisi; Tüm detaylar ve incelikler

Sektörde uzun süreli deneyimi olan bir firma olarak ERAY sizlere hem satış süreci hem de servis noktasında hızlı ve güvenli çözümler sunmaktadır.

Toshiba yazar kasa hata 103

Packet error şeklinde gördüğümüz bu uyarı Posnet sunucu aldığı paketi çözümleyemediğinde açığa çıkıyor Çözümleme işleminde kaynak ip (ownIP) kullanıldığından, bu parametrenin internete çıkış ip’niz ile aynı olduğundan emin olmanız gerekiyor. IP Bazlı Hatalar sayfasındaki bilgiler de sorunu çözmenize yardımcı olabiliyor.

Toshiba yazar kasa müşteri hizmetleri numarası nedir?

444 4 749 No’lu telefon Toshiba müşteri hizmetlerinin numarası. Burayı aradığınızda her türlü kaydı gerçekleştirebiliyorsunuz. Toshiba yazar kasa müşteri hizmetleri sizler için en yakın servise yönlendirme yapmakta ve ürününüzle ilgili en hızlı çözümü sunmaya çalışmaktadır.

Toshiba/IBM yazar kasa pos servisi; Tüm detaylar ve incelikler

Toshiba markalı bir yazar kasa kullanırken meydana gelecek herhangi bir arıza durumunda ilk yapılacak işlem Toshiba müşteri hizmetleri hattına ulaşmak olacaktır. 

Müşteri hizmetleri size ürünle ilgili bilgi sahibi olduğu için etkili bir çözüm sunmaya çalışamakta. Ürün üzerinde hangi işlemin yapılması gerektiği arıza boyutunun ne ölçüde olduğu yine bu bölümün sunacağı çözümlere bağlıdır.

Müşteri hizmetlerinin sunduğu en güzel çözümlerden biri de servise bıraktığınız bir ürünü takip edebilmeniz. Böylelikle ürünün her aşamasında bir takip olasılığınız sağlanabilmektedir.

Toshiba yazar kasa hata 131 nedir?

Toshiba yazar kasa hata 131 aslında bir parametre hatasını ifade ediyor. Uyarı bir Kart No parametre hatasıdır. Hatanın çözümü için kimi zaman cihazın yeniden başlatılması gerekebilir.

Diğer taraftan ilgili müşterinizin kartında da herhangi bir hata olması durumunda cihaz bu uyarıyı verebilmektedir.

Toshiba c855 26t ürün anahtarı nerede yazar?

Genelde ürünlerin anahtarını bulanacağınız yer cihazlarının alt kısmıdır. Bu alt kısımda ürünlerin bilgisi yer almakta olup aynı zamanda ürün anahtarının yazılı olduğu görülmektedir.

Toshiba/IBM yazar kasa pos servisi; Tüm detaylar ve incelikler

Diğer taraftan ürün anahtarı bazen satılan ürünün yanında verilen bir cd’de veya bir kağıtta da bulunabilir. Ancak çoğunlukla en kestirme yol cihazın bizzat altına bakmaktır.

Toshiba yazar kasa klavye çalışmıyor – ne yapmalıyım?

Eğer yazar kasanızın klavyesi çalışmıyor ise bu durumda klavyenizin bozulup bozulmadığına dikkat etmemiz gerekiyor. Zira böyle bir durum kimi zaman kablo temassızlığından kaynaklanabileceği gibi kimi zaman da klavyenin üzerindeki herhangi bir tuşun arızalanmasından da kaynaklanabilir.

Böyle bir durumda yapabileceğiniz en güzel şey eğer tamir edilebilecek bir durum söz konusu ise servise götürmek eğer tamir edilemeyecek bir durum söz konusu ise yeni bir klavye almak şeklinde.

Toshiba yazar kasa hata kodları ve düzeltmeleri

Yazarkasa Hata Kodları ve Düzeltmeleri
 
Yazarkasa Hata Kodları – Yazarkasada hatalar
 
MALİ HAFIZA HATALARI
 
Bu hatalar servisin çözebileceği hatalardır.
 
1 FE : Mali hafıza yazma hatası
2 FE : Mali hafıza numara girme hatası
3 FE : Mali işlem hatası
4 FE : Mali hale alma hatası
5 FE : Dönem raporu yazma hatası
6 FE : Mali rapor yazma hatası
7 FE : Düzeltme bilgisi yazma hatası
8 FE : Mali hafıza dolu
9 FE : Mali kod kontrol hatası
10 FE : Mali numara silme hatası
11 FE : Kullanıcı konumu bayrağı yazma hatası
12 FE : Kullanıcı konumu bayrağı okuma hatası
13 FE : Mali hafıza yazma hatası
14 FE : Mali hafıza bağlantı hatası
15 FE : RAM checksum hatası, kasa resetlenmeli
16 FE : Mali konum okuma hatası
17 FE : Yeni/Eski mali sınır bilgisi okuma hatası
18 FE : Düzeltme bilgisi okuma hatası
19 FE : Mali numara okuma hatası
 
İŞLEM HATALARI
 
Bu hatalar yazar kasanın kullanımı esnasında yapılabilecek muhtemel hatalardır.
“C”(silme) tuşuna basılarak geri dönülebilir. Eğer hatayı gideremezseniz servise başvurabilirsiniz.
 
Err 1 : Bu tuş X-Z-SET-S konumunda kullanılamaz
Err 2 : Kasiyer kodu giriniz
Err 3 : Hatalı şifre girişi
Err 4 : Hatalı servis şifresi
Err 5 : X,Z veya S mod şifre hatası
Err 6 : Mali hafıza boş değil
Err 7 : Fiyat programlama hatası
Err 8 : Fiş toplamı “Fiş limiti”ni aştı
Err 9 : Kasiyer şifresi hatalı
Err 10 : Temel seçimler programlaması hatası
Err 11 : Tarih programlama hatası
Err 12 : Saat programlama hatası
Err 13 : SATIR no, KISIM no veya PLU no programlama hatası
Err 14 : KISIM limiti programlama hatası
Err 15 : Geniş / normal karakter seçim hatası
Err 16 : Karakter seçim hatası
Err 17 : ‘-‘tuşu kullanım hatası
Err 18 : KISIM vergi oranını programlama hatası
Err 19 : KISIM fiyatını programlama hatası
Err 20 : PLU’nun bağlanacağı KISIM’ı programlama hatası
Err 21 : PLU fiyatını programlama hatası
Err 22 : PLU kontrol listesi yazma hatası
Err 23 : [-%]veya[+%]programlama hatası
Err 24 : Yuvarlatma faktörü programlama hatası
Err 25 : Şifre programlama hatası
Err 26 : ‘HATA DÜZELT’ tuşu kullanım hatası
Err 27 : Aşağı/Yukarı seçim hatası
Err 28 : ‘KISIM’ tuşu basma hatası
Err 29 : Birim fiyatta nokta kullanılamaz
Err 30 : Birim fiyat KISIM limitini aşmış
Err 31 : ‘Miktar * Birim fiyat’ çarpımı KISIM limitini aşmış
Err 32 : ‘İPTAL’ edilen tutar hatalı
Err 33 : 10 haneden fazla giriş yapılamaz
Err 34 : Noktan sonraki hane sayısı 3’den fazla olamaz
Err 35 : REG konumunda ilk girilen rakam ‘0’,’00’ veya ‘000’ olamaz
Err 36 : Hatalı miktar girişi
Err 37 : Programlanmamış PLU
Err 38 : PLU herhangi bir KISIM’a bağlanmamış
Err 39 : ‘NAKİT’ tuşuna basma hatası
Err 40 : ‘KREDİ’ tuşuna basma hatası
Err 41 : Kredi miktarı fiş toplamından fazla olamaz
Err 42 : ‘ARA TOPLAM’ tuşuna basma hatası
Err 43 : Rezerve
Err 44 : ‘KASA AVANAS’ tuşuna basma hatası
Err 45 : ‘KASA ÖDEME’ tuşuna basma hatası
Err 46 : ‘KASA ÖDEME’ miktarı kasadaki nakitten fazla olamaz
Err 47 : Kasiyer kodu (şifresi) girme hatası
Err 48 : ‘-‘ tuşuna basma hatası
Err 49 : [+%] tuşuna basma hatası
Err 50 : [-%] tuşuna basma hatası
Err 51 : ‘HATA DÜZELT’ tuşuna basma hatası
Err 52 : ‘İPTAL’ tuşuna basma hatası
Err 53 : PLU raporu yazma hatası
Err 54 : Z raporu yazma hatası
Err 55 : ‘YK RESET’ hatası
Err 56 : Yazar kasa zaten mali halde, tekrar girilemez
Err 57 : Rezerve
Err 58 : Fişi sonlandırmadan yazar kasanın konumu değiştirilemez
Err 59 : Z raporu alınmadan ‘S’ ve ‘SET’ konumlarına girilemez
Err 60 : Rezerve
Err 61 : Rezerve
Err 62 : Mali kod ve numara giriş hatası
Err 63 : ‘.’ tuşuna basma hatası
Err 64 : Rezerve
Err 65 : Mali numara giriş hatası
Err 66 : Yazar kasa zaten kullanıcı modunda, tekrar girilemez
Err 67 : Klavye hatalı
Err 68 : Kümülatif satış toplamı giriş hatası
Err 69 : Mali hafıza data satırında hata
Err 70 : Mali hafıza adres satırında hata
Err 71 : Self-test hatası
Err 72 : Rezerve
Err 73 : Rezerve
Err 74 : Rezerve
Err 75 : Döviz ondalık hane hatası
Err 76 : Döviz oranı programlama hatası
Err 77 : Alt para birimi programlama hatası
Err 78 : ‘PLU’ tuşuna basma hatası
Err 79 : ‘DÖVİZ’ tuşuna basma hatası
Err 80 : Rezerve
Err 81 : Rezerve
Err 82 : PLU silme hatası
Err 83 : Girilen barkod, EAN-8 veya EAN-13 değil
Err 84 : Baskı yoğunluğu 1 ila 9 arasında girilmeli
Err 85 : bir fişte 50 den fazla farklı PLU satılamaz
Err 86 : Girilen barkod numarası daha önce kullanılmıştı
Err 87 : Fiş dolu
Err 88 : Başlık mesajı giriş hatası
Err 89 : Güç tasarruf modu giriş hatası
Err 90 : Z konumunda dönem raporu alınmalıdır
Err 91 : Rezerve
Err 92 : Rezerve
Err 93 : Ondalık fiyat giriş hatası
Err 94 : Rezerve
Err 95 : Z konumunda PLU raporu alınmalıdır

Yazar kasa 71 hatası toshiba nedir?

Toshiba yazar kasalarda çıkan 71 hatası self-test hatası olarak ifade ediliyor. Yazar kasa kullanımı esnasında hatalar yapılabilmektedir. Bu tür kullanım hatalarına
işlem hataları denir. “C” tuşuna basılarak işlem geriye alınabilir.

Toshiba yazar kasa tarih saat ayarları nasıl yapılır?

Eğer fiş kesiliyse önce z raporu alınmalı ve cihaz saatin geri alınacağı süre kadar kapalı kalmalıdır. Örneğin güncel saat 10:30 yazar kasa saati 11:00 ise cihaz z raporundan sonra yarım saat kapalı kalmalıdır sonrasında aşağıdaki yöntem sırasıyla uygulanmalıdır.

Anahtar tuşuna basılır, ekranda bekleme yazısı çıkar 4 tuşuna basılır.

Ekranda seçim 1-2 yazar 1 tuşuna basılır. Bu arada ekranda 7 ile başlıyan rakamlar gözükene kadar basılır ara toplam tuşuna basılır ekranın solunda 1 gözükecek gün yazılır. Sonrasında ise saat ve tarih girilerek ayar yapılır.

Toshiba pos drivers nereden yüklenir?

Sadece Google’a Toshiba pos drivers yazmanız yeterli. Karşınıza öncelikle Toshiba’nın sayfasında yer alan sürcüler çıkacak. Burada yer alan sürücüleri indirerek gerekli olan kurulumları yapmanız mümkün.

Toshiba/IBM yazar kasa pos servisi; Tüm detaylar ve incelikler

Diğer traftan benzer sürücülerin yüklü olduğu çeşitli internet siteleri de bulunuyor. Bu internet sitelerinde gerekli olan bilgileri alabilir ayrıca kurulumları nasıl yapılacağına dair videoları da inceleyebilirsiniz. Videoları inceledikten sonra talimatlara uygun şekilde siz de gerekli olan adımları atarak yüklemeleri yapabilirsiniz.

IBM pos server nedir?

IBM pos server kısaca IBM’in perakende pazar segmentindeki bölümüdür. IBM Perakende Mağaza Çözümleri, çalışma hayatı boyunca hem donanım hem de yazılım olmak üzere çeşitli ürün gruplarına sahip. Donanım ürünleri arasında IBM SurePOS 700 satış noktası sistemleri veya yazıcılar yer alıyor.

Portföyündeki yazılım ürünleri arasında IBM 4690, IRES (SUSE LINUX için IBM Perakende Ortamı), Lotus Expeditor, Lotus Expeditor Integrator, IBM Store Integrator, IBM Store Integrator Grafik Kullanıcı Arayüzü bulunuyor. Bunların yanı sıra IBM RSS, 4690 yazılımı IRES gibi yazılımların oluşturulmasından sorumluydu. IBM, 2008 Satış Noktası, Yılın Yeşil Mükemmelliği ödülünü kazandı. 17 Nisan 2012’de IBM, Toshiba TEC’in IBM’in Perakende Mağaza Çözümleri işini satın aldığı kesin bir sözleşmeyi duyurdu.

Toshiba/IBM yazar kasa pos servisi; Tüm detaylar ve incelikler

IBM type 4694 pos power supply fru 16k9291 tiger nedir?

IBM type 4694 pos power supply fru 16k9291 tiger bilgisayar içerisinde yer alan bir parçanın adı aslında. Kısacası aslında bir güç kaynağı.

Güç Kaynakları bilgisayar güç kaynağı veya power supply diye adlandırılır. Bilgisayar kasasının içindeki parçalara şebekeden gelen akımı doğru bir şekilde aktarır. Aynı zamana bilgisayarların zarar görmesini de önler.

Günümüz bilgisayar dünyasında özellikle laptoplarda son derece önemli yeri olan güç kaynaklarının üretiminde IBM markası ön planda yer almaktadır.

IBM pos driver nedir?

Kısaca IBM pos driver sürücülerin yer aldığı ve gerekli programların yüklenmek için sunulduğu yerin adıdır. Bu sayfaad IBM SurePOS 300 Series için aygıt sürücülerinin listesini içerir. Uygun sürücüyü indirmek için önce işletim sisteminizi seçmek, ardından cihazınızın adını bulmak ve indirme düğmesine tıklamak gerekiyor.

Toshiba/IBM yazar kasa pos servisi; Tüm detaylar ve incelikler

Donanım aygıtınız için tam sürücüyü bulamadıysanız veya hangi sürücünün doğru sürücü olduğundan emin değilseniz, donanım özelliklerinizi algılayacak ve ihtiyaçlarınız için doğru sürücüyü belirleyecek bir programı bulmanız gerekiyor.

IBM arka kapak pos nedir?

Burada kastedilen IBM yazar kasa pos cihazının cihaz paneline girilmesini sağlayan kapağıdır. Bu kapak bir arızanın olması halinde açılır.

Açılan kapakla birlikte eğer cihazda herhangi bir problem var ise bu problemin giderilmesi sağlanmaktadır.

IBM pos 4840 drivers nedir?

IBM SurePOS 500 XX3 serisi, kızılötesi dokunmatik ekran teknolojisine sahip. IBM 4840 SurePOS 500 POS Sistemi, perakende satışta güçlendirilmiş SurePOS 500 Serisi modelleriyle perakende satış veya konaklama ortamınızı olabilecek en iyi hale getirebilir. Bu modeller, özel ortamınız için en yeni IBM-Partner yazılımını seçmenize olanak tanıyarak birçok sistem birimi seçeneğini ve çok çeşitli çevre birimi aygıtlarını çalıştırmanıza olanak tanır. Bu ürünü yüklemeniz için gereken programa ise IBM pos 4840 drivers deniyor.

IBM SurePOS 533 Kızılötesi Dokunmatik Terminal, 12,1 inç aktif renkli ekrana, 2,0 GHz işlemciye, 128 MB belleğe, 40 Gb Sabit Sürücüye ve Tek Ampul LCD’ye sahip bir ürün aynı zamanda.

IBM pos destek hattı nedir?

IBM ile iletişim kurmanız mümkün.  IBM’e ulaşabileceğiniz birkaç yöntem bulunuyor. Bunlardan bir tanesi Genel sorgular. Genel sorguları +90-212-317-1000 nolu telefondan yapabiliyorsunuz.

Ayırca e-posta yoluyla da destekler söz konusu. Genel ‘teknik dışı’ sorular, merak edilenler ya da Web sitesiyle ilgili geribildirimler yapabilmeniz mümkün.

IBM pos entegrasyonu nedir?

Buradaki ana husus pos cihazı ile yazar kasa arasındaki entegrasyonun sağlanmasıdır. Bilindiği üzere yazar kasa pos cihazı bir sistem halinde çalışmaktadır.

Toshiba/IBM yazar kasa pos servisi; Tüm detaylar ve incelikler

Bu sistem içerisinde pos cihazı, barkod okuyucu, barkod cihazı, yazar kasa ve ekipmanları yer almaktadır. Bir bütünlük halinde çalışan sistemin entegrasyonu son derece önemlidir.

IBM yazar kasa hata kodları nedir?

Yazar kasalar kimi zaman hatalar verir. Bu hataları düzeltmek için elbette yapılacaklar bulunmaktadır. Ancak hatanın da ne olduğunu bilmek gerekiyor.

Aşağıda verdiğimiz liste tam da bu hata kodlarını sizlere sunmaktadır.

Toshiba/IBM yazar kasa pos servisi; Tüm detaylar ve incelikler

IBM yazar kasa saat ayarı nasıl yapılır?

Yapacağınız şey kasa ödeme tuşuna basmak ve sonra anahtar tuşuyla SET konumuna gelip 4 adet 0000 yazmak. Sonrasında ise ÇEK tuşuna basacak ve saati gireceksiniz. Saat işlemini Z raporunu aldıktan sonra yapmayı unutmayınız.

IBM yazar kasa 0086 hata kodları

CICS Toolkit fonksiyonları durum kodları zaman zaman karşımıza çıkmaktadır. Örneğin, SFS_NO_SUCH_FILE_SYSTEM. Uygulamalar, işlevler tarafından döndürülen durumu kontrol etmeli ve durum başarıyı göstermiyorsa bir mesaj görüntülemelidir.

Ayrıca bu hata kodu DELETE isteğindeki nesneler için hiçbir şey silinmedi anlamına da gelmektedir.

IBM yazar kasa fonksiyon listesi

Her marka kuşkusuz kendisine ait olan ürünlerin fonksiyonlarına dair bir liste sunmaktadır. Burada özellikle fonksiyon listelerine bakılarak ürün tercihinde bulunulmaktadır.

Toshiba/IBM yazar kasa pos servisi; Tüm detaylar ve incelikler

Ürün ile ilgili bütün bilgilerin yer aldığı fonksiyon listeleri ayrıca ürünün tanıtıcı bilgilerini de içermektedir. Örneğin ürünün hangi şartlarda çalıştığı, hızının ne olduğu, tasarımı, perakendeye yönelik olarak hangi özellikleri taşıdığı gibi bilgiler fonksiyon listesinde yer almaktadır.

IBM yazar kasa teknik servis nereden alabilirim?

IBM yazar kasa teknik destek için IBM’in internet sayfasında çok detaylı bilgiler ile karşılaşıyorsunuz. Bu sayfada çözüm için arayacağınız metodlar çok iyi özetlenmiş.

Diğer taraftan ayrıntılar da çok iyi açıklandığı için nereye ne şekilde müracaat edebileceğinizi çok iyi ayarlayabiliyor ve zamanlayabiliyorsunuz.

Özellikle destek hatlarının sunulmuş olması müşteriye hangi noktada servis ihtiyacı olduğuna dair bilgi verilmesi açısından önem arz ediyor.

IBM yazar kasa destek – hangi web sayfasına bakmalıyım?

IBM günümüzde sadece yazar kasada değil aynı zamanda bütün ürün çeşitlerinde destek vermektedir.

IBM’in web sayfasında yer alan bilgiler müşterileri direk olarak muhatap olacakları bölüme yönlendirmekte ve böylelikle karşılaşılan sorunların çözümüne katkı sağlamaktadır.

Yazar kasa destek bölümü aynı zamanda cihaz ile karşılaştığınız sorunları sıkıntısız ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmaktadır.

IBM yeni nesil yazar kasa ekü değişim fiyatı nedir?

Bu değişim fiyatının şu kadar olduğunu söylemek zor. Zira günden güne fiyatlar değişebilmektedir. Ekü, pos cihazında yer alan ufak bir parça ama önemli bir parça olduğu için arızalandığı zaman değiştirilmesi gerekir.

Piyasada çok farklı rakamlarda olan fiyatlar 150 tl’den başlayıp 600 tl’ye kadar çıkabilmektedir.

IBM yazar kasa servis nelere dikkat etmeli?

IBM yazar kasa servisi için özellikle dikkat etmeniz gereken husus hız ve çözüm. İhtiyacınız olan konuların çözüme kavuşturulmuş olması çok önemlidir.

Diğer taraftan servise verdiğimiz ürün eğer garanti kapsamında ise bu durumda yapacağınız şey cihazınızı garanti kapsamında tamir ettirmek ve eğer çözüm bulunamıyor ise bu durumda yeni bir cihaz talep etmek.

ibm yazar kasa hata kodları nelerdir?

Yazar kasa hata kodlarına dair açıklamaları ve ilgili tabloyu da yukarıda zaten vermiştik. İlgili kodları bilinmesi bizler için en azından hatanın bilinmesini sağlar.

Burada hatanın bilinmesinin sağlanması çözüm için önemlidir. Zira hatanın kaynağının ne olduğunun bilinmesi cihazdan mı yoksa kartın kendisinden mi kaynaklandığını ortaya koymaktadır.

IBM yazar kasa mali bellek

Cihazda yaptığınız işlemlere dair geçmiş datanın tutulduğu bu bölüm son derece önemlidir. İşletmenizin geçmişe dair yapmış olduğu bütün işlemler burada tutulmaktadır.

Herhangi bir arıza vermesi durumunda mali belleğin kontrol kartına bakılması gerekiyor. Burada önemli bir husus eğer tamire gidecekse cihazdaki z raporunun alınmış olmasıdır.

IBM yazar kasalara hediye tanımlama

IBM yazar kasalara hediye tanımlama işlemini yapabilmeniz için IBM’in müşteri destek servisinden bir destek almanız ve oradaki yönlendirmeleri takip etmeniz gerekiyor.

Kurumunuzun ihtiyacına uygun bütünleşik ödeme kaydedici (ÖKC) yazar kasa POS sistemleri POS A.Ş /Toshiba ana bayisi Eray Teknoloji A.Ş. tarafından doğrudan hizmetinize sunulmaktadır.

Market, mağaza, restoran, cafe, pastane, vb. farklı ölçekte işletmeler tarafından kullanılabilen bütünleşik sistemler 32 yıllık tecrübesiyle Eray Teknoloji tarafından ihtiyacınıza göre tespit ediliyor, kurulumu yapılıyor ve teknik destek hizmeti veriliyor.

Pos cihazı hata kodları

Hata KoduAçıklama
000Onay Kodu xxxxxx
001Bankanızı Arayın
002Bankanızı Arayın
004Red-Karta El Koy
005Red-Onaylanmadı/İşlem Onaylanmadı
008Kimlik Kontrolü/Onay Kodu xx
009Lütfen İşlemi Tekrar Deneyiniz
011Onay Kodu xxxxxx/VIP-İşlem İçin Onay Verildi
012Red-Geçersiz İşlem/Geçersiz İşlem
013Red-Geçersiz Tutar/Geçersiz İşlem Tutarı
014Red-Hatalı Kart/Geçersiz Kart Numarası
015Red-Geçersiz Kart/Kart Veren Banka Tanımsız
030Bankanızı Arayın
033Red-Karta El Koy/Vade Sonu Geçmis-Karta El Koyunuz
034Red-Karta El Koy/Sahtekârlık-Karta El Koyunuz
038Red-Karta El Koy/Hatalı Şifre-Karta El Koy
041Red-Karta El Koy/Kayıp Kart-Karta El Koy
043Red-Karta El Koy/Çalıntı Kart-Karta El Koyunuz
051Red-Yetersiz Limit
054Red-Onaylanmadı/Vade Sonu Geçmis Kart
055Red-Şifre Tekrar/Hatalı Kart Şifresi
057Red-Onaylanmadı/İşlem Tipine Müsaade Yok
058Red-Onaylanmadı/İşlem Tipi Terminale Kapalı
062Red-Onaylanmadı
065Bankanızı Arayın/Para Çekme Adet Limiti Asıldı
075Red-Onaylanmadı
091Bankanızı Arayın/Kartı Veren Banka Hizmet Dısı
092Red-Geçersiz Kart
096Sistem Arızası/Bankanızı Arayın
096Bankkart Basak İşlemlerinde Teblig Süresi, Ek Hesap Numarası ve Kartın Limiti Kontrol Edilmelidir
748Kart Kaynaklı Hata-Kartın Tüm Bilgileri Kontrol Edilmelidir
718Kart Kaynaklı Hata-Kartın Tüm Bilgileri Kontrol Edilmelidir
Mağaza / Online Alışveriş