TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Otomasyon > Trendyol yemek uygulaması online siparişin yeni prensi!
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Trendyol yemek uygulaması online siparişin yeni prensi!

Trendyol yemek uygulaması online siparişin yeni prensi!

Trendyol Yemek uygulaması online yemek sipariş alanında göze çarpan uygulamalardan. Müşterilerine ve satıcılarına kusursuz bir e-ticaret deneyimi yaşatmak için 2010’da kurulan Trendyol bugün, Türkiye’nin lider e-ticaret şirketi ve dünyanın önde gelen platformlarından biri olmanın yanı sıra ülkemizin ilk decacorn’u olma yolunda hızla ilerleyerek zirveye yerleşti!


Trendyol Yemek uygulaması

Esnaf ve KOBİ’leri dijitalleştirerek, onları daha çok müşteriye ulaştırarak  işlerini büyütme imkanı  sağlıyor . Kadınların dijital ekonomiye katılımını, yerli üretimi ve üreticileri destekliyor. Böylece ülke ekonomisinin büyümesine ve istihdamın artmasına önemli katkı sağlıyor.

Türkiye’nin Trendyol’u olarak ülkemizin lider Ar-Ge merkezlerinden Trendyol Tech, en hızlı gelişen taşıma ağı Trendyol Express, Market ve Yemek hızlı teslimat hizmeti veren Trendyol Go ve en büyük ikinci el ürün platformu Dolap ile değer üretmeye ve hızla büyümeye devam ediyor.

Trendyol yemek nedir?

Trendyol Yemek, paket servis uygulaması bulunan anlaşmalı restoranlardan adresinize sipariş vermenizi sağlayan hizmet

Trendyol yemek nerelerde hizmet veriyor?

Şu anda İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’da hizmet vermekte. Bulunduğunuz bölgede hizmet verip vermediğini kontrol etmek için Trendyol yemek uygulamasında yer alan Yemek butonuna tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Trendyol ve Trendyol yemek kime aittir?

E-ticaret sektöründe öncü firmalardan biri olarak faaliyet gösteren Trendyol, 2010 yılında iş insanı Demet Mutlu tarafından 300 bin dolar sermayeyle kuruldu. Trendyol‘un ilk sahibi Demet Mutlu Türkiye’nin en büyük online ticaret sitelerinden birinin sahibi ve kurucusudur. Genç yaşında yaptığı cesur girişimle dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından birini kurdu. O şimdi ülkenin sayılı zenginleri arasında yer alan isimlerden biridir. 2021 yılı itibarıyla şirketin ana hissedarı Çinli Alibaba firması olurken; kurucusu Demet Mutlu CEO’su olmuştur. 

Trendyol yemek uygulaması online siparişin yeni prensi!

Trendyol yeni hedefler peşinde

Türkiye’nin lider, dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından Trendyol, 1,5 milyar dolarlık yeni yatırım turuyla değerlemesini 16,5 milyar dolara çıkararak “decacorn” tanımına sahip ilk Türk teknoloji şirketi oldu. Amerika’nın önde gelen yatırım fonlarından General Atlantic ve dünyanın en büyük teknoloji şirketlerine yatırım yapan Japonya merkezli SoftBank Vision Fund 2 liderliğinde gerçekleşen yeni yatırım turuna Berlin merkezli Princeville Capital, ADQ (BAE) ve Katar Yatırım Otoritesi (QIA) de katıldı.

Türkiye’nin lider, dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından Trendyol 1,5 milyar dolarlık yeni yatırım ile değerlemesini 16,5 milyar dolara çıkardı. Böylece Trendyol, değeri 10 milyar doları geçen şirketler için kullanılan “decacorn” tanımına sahip ilk Türk teknoloji şirketi oldu.

Trendyol yemek uygulaması online siparişin yeni prensi!

Yeni yatırım turu, Amerika’nın önde gelen yatırım fonlarından General Atlantic ve dünyanın en büyük teknoloji şirketlerine yatırım yapan Japonya merkezli, SoftBank Investment Advisers yönetimindeki SoftBank Vision Fund 2 liderliğinde gerçekleşti. Berlin merkezli Princeville Capital, ADQ (BAE) ve Katar Yatırım Otoritesi (QIA) de yatırım turuna katıldı. Trendyol’un mevcut yatırımcısı Alibaba da bu sene başında şirkete 350 milyon dolar ek yatırım yapmıştı.

Dünyanın en büyük teknoloji yatırımcılarından SoftBank Investment Advisers, bölgenin önemli yatırımcılarından ADQ ve Princeville Capital bu yatırım turuyla beraber Türkiye’deki ilk yatırımlarını gerçekleştirdiler. Yeni yatırım turuyla birlikte, Trendyol’un hissedarlık yapısında Asya, Avrupa, Amerika, Orta Doğu ve Türkiye’den önemli yatırımcılar yer almış oldu. Trendyol, şirketin kurucuları ve Türkiye’deki üst

düzey kadrosu tarafından yönetilmeye devam ediyor.

Trendyol yemek uygulaması online siparişin yeni prensi!

Trendyol yemek siparisi nasil verilir?

  • Trendyol uygulamasını akıllı telefonlarınıza  indirmeniz veya site üzerinden Trendyol sitesine girmeniz gereiyor.
  • App galerinden Trendyol uygulamasını telefonuna indir.
  • Uygulamaya girerek Trendyol ana sayfası’ndan yemek ikonuna tıklayınız.
  • Nereye getirilmesini istiyorsanız kayıtlı veya tercihiniz olan adresi seçmeniz gerekiyor (şimdilik İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya)
  • Daha sonra favori restoranlarınızı bulun ve arzuladığınız yiyecek ve içecekleri seçerek yakınınızdaki restoranlardan hemen sipariş verebilirsiniz.
  • Ödeme seçenekleri arasından tercihinizi yaparak işleminizi tamamlayabilirsiniz.
  • Siparişinizin takibini uygulama üzerinden yapabilirsiniz.

Trendyol da yemek siparişi saatleri nedir?

Trendyol mobil uygulamasında bulunan Yemek kategorisini seçerek sipariş verebilirsiniz. Trendyol Yemek‘te siparişlerinizi sabah 09:00’dan sonra gece 00:30 a kadar verebilirsiniz. Ancak bazı bölgelerdeki çalışma ve hizmet saatleri değişmektedir. Bununla ilgili restoran ve müşteri hizmetlerinden bilgi ve yardım alabilirsiniz.

Kapıda ödeme yapabilir miyim?

Kredi kartı veya Trendyol Cüzdan ile online ödeme yapabilirsiniz.

Trendyol Para ve Cüzdanım nedir? Nasıl kullanılır?

Trendyol Para, gerçek para ile yapılan alışverişlerde, Trendyol’un üyelerine özel vermiş olduğu hediye paradır. Cüzdan ile yaptığınız alışverişlerinizde, şartları sağladığınızda Trendyol Para kazanırsınız. Harcadığınız Trendyol Para dışında kalan ödeme tutarı üzerinden Trendyol Para kazanımınız hesaplanır. Cüzdanınızda en fazla 10.000 TL değerinde Trendyol Para bulundurabilirsiniz. 10.000 TL limitini aşmanız durumunda, daha fazla Trendyol Para kazanamazsınız.

Trendyol Cüzdan limitleri nelerdir?

Kimlik doğrulama işlemi yapmadıysanız cüzdan bakiyenizde 1.250 TL bulundurabilirsiniz ve son 30 gün içerisinde toplam 10.000 TL’lik işlem yapabilirsiniz.
Kimlik doğrulama işlemi yaparsanız cüzdan bakiyenizde 10.000 TL bulundurabilirsiniz ve son 30 gün içerisinde toplam 20.000 TL’lik işlem yapabilirsiniz.
İptal edilen ve yüklenen tutarlar, toplam cüzdan limitinin üzerinde olamaz.

Siparişlerden teslimat bedeli alınmakta mıdır?

Hayır, şu anda ekstra herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Yemek siparişlerinde herhangi bir alt limit var mıdır?

Evet, minimum sepet tutarı seçtiğiniz restorana göre değişebilmektedir. Sipariş vermek istediğiniz restoran görselinde minimum tutar bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

Trendyol Yemek kampanyalarından nasıl haberdar olurum?

Trendyol Yemek’ten verdiğin ilk yemek siparişinde %50’ye varan indirim uygulanır. Bu indirim tutarı maksimum 20 TL ile sınırlıdır.Bu kampanyayı sadece 1 kez kullanabilirsiniz ve birden fazla kullanım tespit edilmesi durumunda siparişleriniz iptal edilebilir.
Trendyol Yemek’te ayrıca tüm restoranlarda veya sadece bazı restoranlarda geçerli saatlik/günlük/haftalık kampanyalar da yapılabilir. Bu kampanyaların detaylarına uygulama içerisinde bulabilirsiniz.

Trendyol’da kişisel bilgilerinizi ve hesabınızı korumak adına güvenli mi?

Siber güvenlik programı
Trendyol Siber Güvenlik programı, müşterilerinin kişisel bilgilerinin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak için tasarlanmıştır. Personelin, bilgisayarlara, ağlara ve iletişimlere yetkisiz erişime karşı korumak için Siber Güvenlik Politikalarına ve Prosedürlerine uymaktadır.
Personel ve satıcı incelemesi
Müşterilerinin kişisel bilgilerine herhangi bir erişime izin vermeden önce personeli ve satıcıları inceliyor. Personel incelemesinin, geçmiş kontrollerini, referans kontrollerini ve kredi raporlarının ve adli veri tabanlarının kontrollerini içerir.
Personel eğitimi
Trendyol personelini gizlilik, veri koruma ve siber güvenlik konularında düzenli olarak eğitmektedir. Ayrıca tedarikçilerinin etkili siber güvenlik programları sürdürmelerini ve bunlar hakkında eğitim almalarını sağlıyor.
Sistemler ve Ekipmanlar
Trendyol bilgi teknolojilerinde; güvenlik duvarları, veri şifreleme ve güvenli sistemler gibi güçlü korumalar kullanılmaktadır.
Kimlik doğrulama ve cüzdana para transferi politikaları
Trendyol Cüzdan’a para transferi taleplerini yerine getirilmeden önce, her zaman müşterisinin kimliği ve talimatları cep telefonuna SMS göndermek suretiyle doğrulanır.

Trendyol hesabınızı ve verilerinizi nasıl koruyabilirsiniz?

Şüpheli mesajlara ve içeriklere karşı dikkatli olun. Kötü niyetli kişiler; e-postaları, metin mesajlarını, telefon görüşmelerini ve web sayfalarını kullanarak sizi kandırmaya çalışabilir.

• Şüpheli isteklerden kaçının

• Şüpheli e-postalardan kaçının

• Şüpheli web sayfalarından kaçının

Parolalarınızı asla kimseyle paylaşmayın. Trendyol hiçbir zaman bir e-posta, mesaj veya telefon görüşmesinde şifrenizi sormaz.

Kişisel veya finansal bilgilerinizi isteyen şüpheli e-postalara, kısa mesajlara, anlık mesajlara, web sayfalarına veya telefon çağrılarına yanıt vermeyin.

Güvenli olmayan web sitelerinden veya göndericilerden gelen e-postalardaki, mesajlardaki, web sayfalarındaki veya açılır pencerelerdeki bağlantıları tıklamayın.

Diğer sitelerde kullandıklarınızdan farklı ve güçlü parolalar tercih edin.

Mağaza / Online Alışveriş