444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Otomasyon > Ücretsiz market otomasyonu kullanmanın fayda(!)ları
Ücretsiz market otomasyonu kullanmanın fayda(!)ları

Ücretsiz market otomasyonu kullanmanın fayda(!)ları

 • ErayTeknoloji
 • Otomasyon
 • Yorum yapılmamış

Açılış

Ücretsiz market otomasyonu kullanmanın avantajlarını konu etsek belki sizlerin cebine hitap etmiş oluruz. Ama aslında gerçek düşündüğümüz gibi olmuyor. Biz yine sizin cebinizi düşünerek ücretsiz market otomasyonunun dezavantajlarını sizlere anlatacağız.


Lisanslı bir otomasyon yazılımı kullanmanın her zaman avantajları var. Karşılaştığınız en ufak sorunun çözümünde bile bu avantajı çok rahat bir şekilde hissedebilirsiniz.

Derken aslında benim kastettiğim binlerce liranızın cebinizde kaldığı şeklinde bir cümle kuracağımı zannedebilirsiniz. Ama bakın siz bir market işletiyorsunuz. İşyerinizde de binlerce ürün var. Bu ürünler bir otomasyon sisteminin içerisine dahil edilecek. Ayrıca her ürünün bir de barkodunun çıkarılması gerekecek. Şimdi siz bütün bunları ücretsiz olarak internetten indirdiğiniz yazılımla yapabileceğinizi zannediyorsanız ben sizlere daha başka problemlerden bahsedeyim.

Müşterilerimiz ne diyor?

Aldık bilgisayarı, servise götürdük. Tabi ücretsiz market otomasyonu kullanınca otomasyon kaynaklı bir arıza durumunda gideceğiniz bir serviste bulamıyorsunuz. Bilgisayar servisi bize bilgisayara virüs bulaştığını söyledi. Son zamanlarda bir program indirip indirmediğimizi sorunca ücretsiz market otomasyonu kullandığımızı söyledik.

Servis görevlisinin bize verdiği cevap ise gerçekten çok ilgi çekiciydi. Görevli benzer problemle kendisine birçok arızalı bilgisayarın geldiğini ve ücretsiz olarak indirilen çoğu programda virüs tehlikesinin bulunduğunu ifade ederek bizim bilgisayara da virüsün bulaştığını söyledi.

Sunulan çözüm

Sunulan çözüm aslında gayet basitti. Ama işte insan yine de cebine dokunmadığı için o an hissetmiyor. Biz de bunu servise gidip cebimize dokunduğu an anladık. Anladık ki, ücretsiz market otomasyon sistemi kullanmak bize lisanslı otomasyon sistemi almaktan daha fazla zarar veriyor. Dersimizi aldık ve hemen bir market otomasyonu satın aldık.”

Arkadaşımın başından geçen tecrübe bu. Ücretsiz market otomasyonunun en büyük dezavantajını örnek bir olay ile hem de yaşanmış bir tecrübeyle anlattım size. Daha başka dezavantajları da var ama ben şimdilik bu kadarlıkla yetineyim.

 • İkinci kademe temsil (yönetim) kademesidir.

  Bu kademe iradenin teşkilata çizdiği istikameti ve bu istikamet çerçevesinde yapılacak işleri planlayacak, koordine edecek, denetleyecek yönetim kademesidir.

 • Bu gerekçeler ışığında yönetim kademesinde yazılımlar;
  1. Plan ve bütçe oluşturma ve takibine,
  2. İnsan kaynaklarının koordinasyon, gelişim takibi ile tabii olarak başarılarının ölçülmesine,
 • Bozuk bir sistemde iyi bir yöneticinin sonuç alması mümkün olmadığı gibi, iyi bir sistemde kötü yöneticilerle de sonuç almak mümkün değildir. Yönetimin evrensel kuralları olmakla beraber, yönetim her teşkilat/kurum için kendine özgü bazı unsurları da içerir.
 • Yasal ve mevzuata uygun faaliyet kurgulama ve takibine,
 • En önemlisi yöneticilerin bir uzman yardımı olmadan raporlama yapabileceği sadelik ve basitlikte denetim ihtiyacını karşılayacak nitelikte bilgi üretmesine imkan sağlamalıdır.

Vera & Beko Yazarkasa

Servisimiz Yoktur

Toshiba & Pidion & Ingenico

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın