444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Otomasyon > Ücretsiz market otomasyonu kullanmanın fayda(!)ları
Ücretsiz market otomasyonu kullanmanın fayda(!)ları

Ücretsiz market otomasyonu kullanmanın fayda(!)ları

  • ErayTeknoloji
  • Otomasyon
  • Yorum yapılmamış

Ücretsiz market otomasyonu kullanmanın avantajlarını konu etsek belki market sahiplerinin cebine hitap etmiş oluruz. Ama aslında gerçek düşündüğümüz gibi olmuyor. Biz yine sizin cebinizi düşünerek ücretsiz market otomasyonunun bilmediğiniz dezavantajlarını sizlere anlatacağız.


Ücretsiz Market Otomasyonu kullanmak mantıklı mı?

Ücretsiz Market otomasyonu işleri kolaylaştırma açısından tercih edilen ücretsiz bir yazılım. Lisanslı bir otomasyon yazılımı kullanmanın market sahipleri açısından her zaman avantajları vardır. Karşılaştığınız en ufak sorunun çözümünde bile bu şekilde bir avantajı çok rahat bir şekilde hissedebilirsiniz.

Market Otomasyonu nedir?

Market otomasyonu, envanter ve satış yönetimini kolaylaştıran, ürettiği verilerle yalnızca aktif satışı değil stok ve satın alma süreçlerini de verimli hale getiren, maliyet azaltarak kârlılığı artıran bir sistemdir.

Ancak bu sistemlerin ücretsiz versiyonlarının işletme sahiplerine yararı olduğu kadar zararı da bulunabiliyor. Ama bakın siz bir market işletiyorsunuz. İşyerinizde de binlerce ürün var. Bu ürünler bir otomasyon sisteminin içerisine dahil edilecek. Ayrıca her ürünün bir de barkodunun çıkarılması gerekecek. Şimdi siz bütün bunları ücretsiz olarak internetten indirdiğiniz yazılımla yapabileceğinizi zannediyorsanız ben sizlere daha başka problemlerden bahsedeyim.

Örneğin bilgisayarınızda var olan antivirüs programları iln olan uyumsuzluklar, kurulum esnasında ve ya daha sonra kullanırken karşınıza çıkacak sorunlar ile baş edebilmek için teknik destek yoksunluğu,sistemin olası çöküş durumlarında tüm verilerin kaybolma riski gibi sorunlar ile karşılaşabileceğiniz gibi, işin başında bulunmadığınız durumlarda uzaktan kontrol etme seçeneklerinizin  olmaması sizi epey zor durumlara sokabilecek örneklerden bir kaçıdır.

Aldık bilgisayarı, servise götürdük. Tabi ücretsiz market otomasyonu kullanınca otomasyon kaynaklı bir arıza durumunda gideceğiniz bir serviste bulamıyorsunuz. Bilgisayar servisi bize bilgisayara virüs bulaştığını söyledi. Son zamanlarda bir program indirip indirmediğimizi sorunca ücretsiz market otomasyonu kullandığımızı söyledik.

Servis görevlisinin bize verdiği cevap ise gerçekten çok ilgi çekiciydi. Görevli benzer problemle kendisine birçok arızalı bilgisayarın geldiğini ve ücretsiz olarak indirilen çoğu programda virüs tehlikesinin bulunduğunu ifade ederek bizim bilgisayara da virüsün bulaştığını söyledi.

Sunulan çözüm

Sunulan çözüm aslında gayet basitti. Ama işte insan yine de cebine dokunmadığı için o an hissetmiyor. Biz de bunu servise gidip cebimize dokunduğu an anladık. Anladık ki, ücretsiz market otomasyon sistemi kullanmak bize lisanslı otomasyon sistemi almaktan daha fazla zarar veriyor. Dersimizi aldık ve hemen bir market otomasyonu satın aldık.”

Arkadaşımın başından geçen tecrübe bu. Ücretsiz market otomasyonunun en büyük dezavantajını örnek bir olay ile hem de yaşanmış bir tecrübeyle anlattım size. Daha başka dezavantajları da var ama ben şimdilik bu kadarlıkla yetineyim.

Ücretsiz market otomasyonu

Vera & Beko Yazarkasa

Satış & Servisimiz Yoktur

Toshiba & Ingenico Satış

 

Pidion & Profilo Satış-Servis

 

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın

Kişisel deneyiminizi arttırmak için çerez kullanılımına izin verin.