444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Yazar kasa > Yazar kasa fiyatları araştırmasında kusursuz 3 ipucu
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Yazar kasa fiyatları araştırmasında kusursuz 3 ipucu

Yazar kasa fiyatları araştırmasında kusursuz 3 ipucu

Yazar kasa fiyatları bakılmadan önce sorulması gereken sorular var elbette. Halkla ilgileneceğiniz bir işletme kurduysanız, bir noktada müşteri işlemlerini takip etmek için bir sistem kullanmanız gerekecek.

Yazar kasalar mükemmeldir. Aslında idealdir bu amaç için. Ödeme hattının, kasiyerinizin ve kasanızın iş parçaları, hem müşteri işlemlerinde hem de iş ve döviz takibi ihtiyaçlarınız için iyi bir deneyim sağlamak üzere birlikte çalışır. Ancak, döviz takibi ihtiyaçlarınız nelerdir ve nasıl karar veriyorsunuz? Eray olarak, ne tür bir yazar kasaya ihtiyacınız olduğunu ve işiniz için doğru makine türü için ne kadar harcama yapmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olacak bir rehberi size sunuyoruz.

Yazar kasa fiyatları araştırmasında kusursuz 3 ipucu
yazar kasa fiyatları

Orada çok çeşitli yazar kasa stilleri, büyüklükleri, tasarımları ve fiyatları var. Basit bir kasa, hesaplamalar yapar, işlemlerin çıktılarını sunar, ürün kodlarını saklar ve satışları ve vergileri takip eder. Ne tür bir kasaya ihtiyacınız olduğuna karar vermek, işinizle ilgili birkaç temel soruyu sormak kadar basit aslında.

Yazar kasa fiyatları nasıl bakılmalı

Yazar kasa fiyatları araştırmasında kusursuz 3 ipucu

Bir kasanın izleme ve depolama mekanizması olarak kullanılmasını gerektirecek yüzlerce farklı türde işletme olsa da, nakit yönetimi ihtiyaçları üç temel sektöre ayrılabilir: bakkaliye, perakende satış veya konaklama.

Bakkaliye sistemleri, envanterin dinamik olarak izlenmesi, genellikle bir barkod tarayıcı kullanarak, aynı anda müşteriye aynı anda toplam gösterme yeteneğine sahip olmalıdır. Tüm sistem, ölçekler, taşıma bantları ve ekran direklerinin yanı sıra, farklı ürünler için farklı vergiler ve kupon indirimleri alabilme kabiliyetinden oluşabilir.

Yazar kasa fiyatları araştırmasında kusursuz 3 ipucu
yazar kasa fiyatları

Perakende / Özel sistemler genellikle market işlerinden çok daha basittir. İşler genellikle bir tezgah üstü üzerinden yapılır ve tek bir işlem, farklı kalemler için farklı vergi formüllerini hesaba katmak zorunda kalmadan birden fazla ürün alım ve iadesini gerçekleştirebilir. Bu sistem genellikle bir müşteri ekranına ve makbuzlar için bir yazıcıya sahiptir.

Konaklama işlemleri işletmeye bağlı olarak değişir. Bir otel mi, restoran mı, kafe mi? Bir otel, müşteri otelde kalana kadar depozito yatırma kabiliyetine ihtiyaç duyar. Restoran işlemleri, her biri farklı türde bir kasa ve POS sistemi gerektiren restoranın hacmine ve sunulan yiyecek servisine bağlı olarak çok büyük farklılıklar göstermektedir.

İhtiyacınız İçin Ne Yapabileceğinizi Sormayın, İhtiyacınız İçin Ne Yapabilirsiniz?

İşiniz için ihtiyacınız olan mihenk noktası nedir? Bakkaliye işletmelerinin taşıma bantlarına ihtiyacı olacak, restoranlar mobil kredi kartı işlemlerine ihtiyaç duyabilirler. Pilleri ve AC şarj cihazını kullanan ve bir sırt çantasına veya evrak çantasına sığabilecek ucuz bir kasa bulabilirsiniz. Çok basit olmasına rağmen hala bir ekran yüzü, termal yazıcı ve kilit çekmecesini içerecek.

Daha büyük işletmeler, özellikle de hızlı değişen stokları olan şirketler, stok takibi ve tedarikine yardımcı olmak için barkod tarayıcıları da inşa etmiş olan daha ağır hizmet tipi yazarkasalara yatırım yapmaya bakmalı.

POS’u Kim için arıyorsunuz?

Yazar kasa fiyatları araştırmasında kusursuz 3 ipucu
yazar kasa fiyatları

Bir mağazada bir şeyler satın aldığınızda, işlemi yaptığınız noktaya Satış Noktası adı verilir. Satış Noktası sistemleri arasında ödeme sayacı, işlemi yapan kasiyer ve elbette yazar kasa bulunur. Modern satış noktası sistemleri – ve daha büyük, yüksek hacimli işletmelerin ihtiyaç duyabileceği muhtemel bir bileşen – çok önemli POS yazılımlarını içerir. Bu yazılım her şeyi koordine eder, böylece işletmeniz verimli ve azami işlevsellikte çalışabilir. Bu, paranızın iyi harcanacağı yerdir. Gereksinimlerinize bağlı olarak basit bir kasa bulabilirsiniz, ancak kasaya ve bilgisayar sistemine bağlamanız gereken POS yazılımı farklı fiyatlarda bulunabilir. Yazılımınız için alışveriş yaparken, ihtiyaç duyduğunuz özellikleri bilmeniz için vergi, raporlama ve envanter ihtiyaçlarınız hakkında iyi bir fikir edinin.

Her şeyde olduğu gibi, işletmenizin ihtiyaç duyduğu pahalı bir satın alma işleminden önce ihtiyaçlarınızın tam olarak ne olduğunu bilmek iyidir! Umarım bu rehber yazar kasa fiyatları karşılaştırmada ihtiyaçlarınız için iyi bir başlangıç ​​noktası olur!

Vera & Beko Yazarkasa

Servisimiz Yoktur

Toshiba & Pidion & Ingenico

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın