444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Yazar kasa > Yazar kasa fiyatları araştırmasında kusursuz 3 ipucu
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Yazar kasa fiyatları araştırmasında kusursuz 3 ipucu

Yazar kasa fiyatları araştırmasında kusursuz 3 ipucu

Yazar kasa fiyatları bakılmadan önce sorulması gereken sorular var elbette. Halkla ilgileneceğiniz bir işletme kurduysanız, bir noktada müşteri işlemlerini takip etmek için bir sistem kullanmanız gerekecek.

Yazar kasalar mükemmeldir. Aslında idealdir bu amaç için. Ödeme hattının, kasiyerinizin ve kasanızın iş parçaları, hem müşteri işlemlerinde hem de iş ve döviz takibi ihtiyaçlarınız için iyi bir deneyim sağlamak üzere birlikte çalışır. Ancak, döviz takibi ihtiyaçlarınız nelerdir ve nasıl karar veriyorsunuz? Eray olarak, ne tür bir yazar kasaya ihtiyacınız olduğunu ve işiniz için doğru makine türü için ne kadar harcama yapmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olacak bir rehberi size sunuyoruz.

Yazar kasa fiyatları araştırmasında kusursuz 3 ipucu
yazar kasa fiyatları

Orada çok çeşitli yazar kasa stilleri, büyüklükleri, tasarımları ve fiyatları var. Basit bir kasa, hesaplamalar yapar, işlemlerin çıktılarını sunar, ürün kodlarını saklar ve satışları ve vergileri takip eder. Ne tür bir kasaya ihtiyacınız olduğuna karar vermek, işinizle ilgili birkaç temel soruyu sormak kadar basit aslında.

Yazar kasa fiyatları nasıl bakılmalı

Yazar kasa fiyatları araştırmasında kusursuz 3 ipucu

Bir kasanın izleme ve depolama mekanizması olarak kullanılmasını gerektirecek yüzlerce farklı türde işletme olsa da, nakit yönetimi ihtiyaçları üç temel sektöre ayrılabilir: bakkaliye, perakende satış veya konaklama.

Yeni nesil yazar kasa nasıl alınır?

YN ÖKC’ler kimlik ibraz edilmek suretiyle, yetkili ÖKC firmalarının satış bayilerinden alınır. Bayiler, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın www.gib.gov.tr internet adresinden alıcının mükellefiyet sorgulamasını yaptıktan sonra, sorgulama çıktısını müşteriye imzalatarak satış işlemini gerçekleştirir.

Yazar kasa almak için nereden izin alınır?

ÖKC(Yazarkasa) devralmak isteyen mÜkellef bağlı bulunduğu vergi dairesinden ÖKC izin Yazısı almalıdır.

Yazar kasa bildirimi nasil yapılır?

Yapacağınız temel şey bir yazar kasa bildirim dilekçesi hazırlamak ve onu işletmenizin bağlı bulunacağı vergi dairesine iletmekten ibaret. Vergi dairesi müdürlüğüne hitap ederek yazacağınız dilekçede yazar kasa kullanmaya hangi tarih itibariyle kullanacağınızı belirtmeniz gerekiyor.

Yazarkasa POS devri nasıl yapılır?

Devirle ilgili resmi evrak düzenlenir.
GİB sisteminde eski mükellef üzerindeki cihaz kaydı silinir.
Cihazda takılı olan EKÜ (elektronik kayıt ünitesi) eski mükellefe teslim edilir.
GİB sisteminde yeni mükellef üzerine cihaz kaydı yapılır.

POS cihazı alırken nelere dikkat edilmeli?

Yeni nesil yazar kasa alırken dikkat etmeniz gereken önemli özellikler; tüm banka uygulamalarıyla entegre olup olmadığı, hafızası, yazma hızı ve ağırlığı olarak sayılabilir. Ayrıca kullanacağınız pos rulo kağıt tipini belirliyor olması açısından yazıcı tipi ve rulo kağıt boyut bilgileri de önemli olacaktır.

Bakkaliye sistemleri, envanterin dinamik olarak izlenmesi, genellikle bir barkod tarayıcı kullanarak, aynı anda müşteriye aynı anda toplam gösterme yeteneğine sahip olmalıdır. Tüm sistem, ölçekler, taşıma bantları ve ekran direklerinin yanı sıra, farklı ürünler için farklı vergiler ve kupon indirimleri alabilme kabiliyetinden oluşabilir.

Yazar kasa fiyatları araştırmasında kusursuz 3 ipucu
yazar kasa fiyatları

Perakende / Özel sistemler genellikle market işlerinden çok daha basittir. İşler genellikle bir tezgah üstü üzerinden yapılır ve tek bir işlem, farklı kalemler için farklı vergi formüllerini hesaba katmak zorunda kalmadan birden fazla ürün alım ve iadesini gerçekleştirebilir. Bu sistem genellikle bir müşteri ekranına ve makbuzlar için bir yazıcıya sahiptir.

Konaklama işlemleri işletmeye bağlı olarak değişir. Bir otel mi, restoran mı, kafe mi? Bir otel, müşteri otelde kalana kadar depozito yatırma kabiliyetine ihtiyaç duyar. Restoran işlemleri, her biri farklı türde bir kasa ve POS sistemi gerektiren restoranın hacmine ve sunulan yiyecek servisine bağlı olarak çok büyük farklılıklar göstermektedir.

İhtiyacınız İçin Ne Yapabileceğinizi Sormayın, İhtiyacınız İçin Ne Yapabilirsiniz?

İşiniz için ihtiyacınız olan mihenk noktası nedir? Bakkaliye işletmelerinin taşıma bantlarına ihtiyacı olacak, restoranlar mobil kredi kartı işlemlerine ihtiyaç duyabilirler. Pilleri ve AC şarj cihazını kullanan ve bir sırt çantasına veya evrak çantasına sığabilecek ucuz bir kasa bulabilirsiniz. Çok basit olmasına rağmen hala bir ekran yüzü, termal yazıcı ve kilit çekmecesini içerecek.

Daha büyük işletmeler, özellikle de hızlı değişen stokları olan şirketler, stok takibi ve tedarikine yardımcı olmak için barkod tarayıcıları da inşa etmiş olan daha ağır hizmet tipi yazarkasalara yatırım yapmaya bakmalı.

POS’u Kim için arıyorsunuz?

Yazar kasa fiyatları araştırmasında kusursuz 3 ipucu
yazar kasa fiyatları

Bir mağazada bir şeyler satın aldığınızda, işlemi yaptığınız noktaya Satış Noktası adı verilir. Satış Noktası sistemleri arasında ödeme sayacı, işlemi yapan kasiyer ve elbette yazar kasa bulunur. Modern satış noktası sistemleri – ve daha büyük, yüksek hacimli işletmelerin ihtiyaç duyabileceği muhtemel bir bileşen – çok önemli POS yazılımlarını içerir. Bu yazılım her şeyi koordine eder, böylece işletmeniz verimli ve azami işlevsellikte çalışabilir. Bu, paranızın iyi harcanacağı yerdir. Gereksinimlerinize bağlı olarak basit bir kasa bulabilirsiniz, ancak kasaya ve bilgisayar sistemine bağlamanız gereken POS yazılımı farklı fiyatlarda bulunabilir. Yazılımınız için alışveriş yaparken, ihtiyaç duyduğunuz özellikleri bilmeniz için vergi, raporlama ve envanter ihtiyaçlarınız hakkında iyi bir fikir edinin.

Her şeyde olduğu gibi, işletmenizin ihtiyaç duyduğu pahalı bir satın alma işleminden önce ihtiyaçlarınızın tam olarak ne olduğunu bilmek iyidir! Umarım bu rehber yazar kasa fiyatları karşılaştırmada ihtiyaçlarınız için iyi bir başlangıç ​​noktası olur!

Vera & Beko Yazarkasa

Satış & Servisimiz Yoktur

Toshiba & Ingenico Satış

 

Pidion & Profilo Satış-Servis

 

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın

Kişisel deneyiminizi arttırmak için çerez kullanılımına izin verin.