444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Gündem > Yazar kasa kullanacaklar için trend olan 4 bilgi
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Yazar kasa kullanacaklar için trend olan 4 bilgi

Yazar kasa kullanacaklar için trend olan 4 bilgi

İşletmeniz için ürün satın almak üzere bir mağazaya girdiğinizde, göreceğiniz ilk şeylerden biridir yazar kasa. İlk çıktığı günlere göre de son derece büyük gelişimler gösterdi.

Modern yazarkasalar müşterilere ne kadar harcadıklarını söylemekten çok daha fazlasını yapar. Para depolayan odağı işlerinin açık bir parçası olabilir. Ancak yazar kasalar mağazaların işlerini sürdürmelerine yardımcı olan diğer önemli işlevleri yerine getirir.

Yazar kasa hangi avantajları sağlar?

Yazar kasa kullanacaklar için trend olan 4 bilgi

Eski tarz yazar kasaların hepsi artık geride kaldı. Daha hafif ve daha şık olmasının yanı sıra, modern yazar kasalar, satın alınan tüm ürünlerin ad ve fiyatlarının listelenmesinden kupon işlemlerine, vergi ve indirimlerin hesaplanmasından bir müşterinin ne kadar değişiklik yapılacağının belirlenmesine kadar çok çeşitli işlev ve hesaplamalar yapar. Kasiyere matematiksel hesaplamalar yapma ihtiyacını ortadan kaldırarak bir mağazanın, çalışanların müşteri hizmetlerine odaklanmalarını ve ödeme hatlarını hareket ettirmelerini sağlamalarına yardımcı olabilir.

Yazar kasa fişi ne demek?

Yazar kasa fişi, pos cihazlarına veya yazar kasa cihazlarına monte edilen , değiştirilebilir özelliği olan, yuvarlak ve rulo biçiminde olan, yapılan alışverişler sonrasında bilgiler veren resmi bir kağıttır. POS sisteminiz için doğru makbuz kağıdını kullanmak, düzgün çalışmasını sağlamak için zorunludur.

Yazar kasadan en fazla ne kadar fiş kesilir 2022?

2022 yılında fatura kesme ve düzenleme sınırı 2.000 TL olarak belirlendi. 21 Aralık 2021 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan VUK Genel Tebliğinde 2022 yılında uygulanacak had ve tutarlar açıklandı. Buna göre 01.01.2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere fatura düzenleme sınırı 2.000 TL oldu.

Yazar kasa devir işlemleri nasıl yapılır?

Eski nesil yazar kasaların devri yapılmamaktadır. Yeni nesil yazar kasa devir işlemleri için ise alıcı ve satıcıdan istenen belgelerle devri yapılmaktadır.

Müşteri Takibi

Birçok modern yazarkasa, işletmelere neyin satın alındığı ve ne zaman süpermarketler için önemli bir örnek teşkil edebileceği konusunda temel bilgiler sağlayabilen sık kullanılan bir müşteri kartı veya sadakat kartı ile donatılmıştır.

Yazar kasa kullanacaklar için trend olan 4 bilgi

Yazar kasalar, mağazadan nelerin çıktığı konusunda en üst sırada yer alan habercilerdir. Bu nedenle yöneticilerin stok yapmak için neye ihtiyaç duyduğunu, belirli bir gün veya zaman diliminde popüler olanları ve hangi markaları tercih ettiklerini takip etmek için onlara güvenebilmeleri gerekir. Müşteri bağlılık kartları ile birlikte çalışan yazar kasalar, tüm bu bilgileri mağazaya ve yönetime geri ileten yerleşik bilgisayar sistemlerine sahip. Bu, mağazanın posta, e-posta ve hatta form doldurma kuponlarındaki sicilden doğrudan açılan pop-up tasarruflar şeklinde hedefli reklamlar yapmasına da yardımcı olur.

Nakit Deposundan Daha Fazlası

Yazar kasa kullanacaklar için trend olan 4 bilgi

Yazarkasalar mini depolama birimleri haline geldi ve değişiklikten çok daha fazlasını dağıttı. Kaşe ve hediye kartı gibi eşyaların kasa çekmecelerine taşınması, kasiyerin, bu kalemleri bir müşteri hizmetleri tezgahından almak için görevini durdurması gerekmediği anlamına geliyor.  Bu aynı zamanda alışveriş listelerine başka bir sırada beklemeden eşya ekleyebilen müşterilere kolaylık sağlıyor.

Sıralama ve Karıştırma

Nakit paradan çok daha fazlası, alıcı ile kasiyer arasında bir takas olarak geçer. Bir mağazada hediye kartları, eski kağıt tarzı sertifikalar, kredi fişleri veya bir kombinasyon sunulmuş olsun. Bu ürünlerin hepsi kasiyerin çekmecesinde kalır. Uzun bir gün ya da yoğun bir tatil öncesi koşusu, içinde hiç nakit para olmadan zorlukla kapanabilen bir kasa ile sonuçlanabilir.

Yazar kasa kullanacaklar için trend olan 4 bilgi

Kredi kartı tabelası fişleri, iade onayları ve çekler gibi kağıtlar da çekmecede yer kaplar, ancak çoğu yazar kasa bu kalemleri hızlıca sıralamak ve karıştırmak için bir yol sunar. Bazı kayıtlarda, asıl nakit çekmecesi çıkarılabilir. Ayrıca kasiyerler, kağıtlarını yoğun bir iş gününün sonunda zaman kazandıran farklı bölümlere ayırabilirler. Yazarkasa sadece kasiyerin bu kalemleri düzenlemesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda onları güvenli ve ulaşılmaz halde tutar.

KURU SABİTLEDİK

Hızlı Satış & Restoran Modüllerinde

Donanım & Terazi Ürünlerinde

15-24 Haziran 2022 tarihleri arasında geçerlidir

1 $ = 15,5 TL

boylam mağaza otomasyonu ve perakende satış yönetim yazılımı program sistemi

BOYLAM YAZILIM

  • Değişiklik yapmak hakkı saklıdır.
  • Stoklarla sınırlıdır.
  • TL ile satılan ürünlerde geçerlidir.

444 85 85

Kapat

Vera & Beko Yazarkasa

Satış & Servisimiz Yoktur

Toshiba & Ingenico Satış

 

Pidion & Profilo Satış-Servis

 

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın