TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Yazar kasa > Yazar kasa pos bakımı yapmanın etkili 6 yolu
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Yazar kasa pos bakımı yapmanın etkili 6 yolu

Yazar kasa pos bakımı yapmanın etkili 6 yolu

Yazar kasa pos cihazı ile ilgili şimdiye kadar çok şey okudunuz belki. Ama bunlar için en önemli olanı aslında bu cihazın bakımı.

Bilindiği üzere günümüzde pazarda çeşitli POS yazar kasaları görülmekte. Bu POS yazarkasalarının işletilmesi veya belirtilmesi bile farklı olabilir, ancak bunların bakımı son derece önemli. İşte size yazar kasa pos bakımı hakkında bazı ipuçları.

Yazar kasa pos bakımı yapmanın etkili 6 yolu

Yazar kasa pos bakımı nasıl yapılır?

Yazar kasa pos bakımı yapmanın etkili 6 yolu

İlk olarak görünümün son derece önemli olduğunu ifade edelim. Yazar kasa pos cihazınızın görünümü temiz tutulmalı ve makineye hiçbir eşya konulmamalı. Su geçirmez, toz geçirmez ve yağ geçirmez olmasına dikkat edin.

İkincisi, yazar kasa pos cihazınızın özellikler batarya bölümünün yüksek sıcaklıklar nedeniyle yanmasını önlemek için tüm ilgili güç transformatörleri ve UPS (Kesintisiz Güç Kaynağı) ayrı olarak yerleştirilmeli.

Üçüncüsü, güç hattının bağlantısı güvenli ve sabit olmalı ve makineyi hareket ettirmemeli ve dahili bileşenleri istediği gibi sökmemeli. Makine kapandığında, yeniden başlatmak için lütfen en az bir dakika bekleyin.

Dördüncüsü, düzenli olarak mürekkep şeridini ve baskı kağıdını kontrol edin ve zamanında temizleyerek yazıcıyı temiz tutun. Zira yazıcınızın temiz tutulması beraberinde verimsizliği de getirir.

Beşinci olarak, her mağaza, genel arızaları ustaca onarmak, mürekkep şeridini zamanında değiştirmek ve makinenin normal çalışmasını sağlamak dahil, günlük bakımdan sorumlu olabilecek bir çalışanı görevlendirmeli.

Yazar kasa pos bakımı yapmanın etkili 6 yolu

Altıncı olarak, mağaza müdürü zaman zaman her mağazanın işleyişi ve bakımı hakkında bir inceleme yapmalıdır. Belirli işletme prosedürlerinin ihlali varsa bunları not etmeli ve ayrıca işleyişini sağlıklı yürümesini sağlamalı.

Mağaza / Online Alışveriş