TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Otomasyon > Yazar kasa pos fiyatları araştırması nasıl yapılır? – 2022 güncel
 • ErayTeknolojiAS
 • Yorum yapılmamış
Yazar kasa pos fiyatları araştırması nasıl yapılır? - 2022 güncel

Yazar kasa pos fiyatları araştırması nasıl yapılır? – 2022 güncel

Yazar kasa pos fiyatları araştırması hem çok basit hem de son derece karmaşıktır. Konseptte yeni bir kişi için, örtüşen ve bazen hiç mantıklı gelmeyen çeşitli terimler, sınıflandırmalar ve tanımlarla karşılaşabilirsiniz. İnsanların sık sık karşılaştığı terimlerden biri olan yazarkasa pos fiyatları araştırmasını yapmadan önce en azından bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Bunlardan birisi yazarkasa pos yazılımının ne olduğuna yönelik.

POS Yazılımı nedir?

Yazar kasa pos fiyatları araştırması nasıl yapılır? - 2022 güncel

Yazar kasa pos fiyatlarını araştırması yapmadan önce pos yazılımı kavramına bir bakalım. POS yazılımı en basit haliyle kasanızın yerini alan bir bilgisayar programıdır. Tüm satışlar bilgisayar üzerinden yapılır. Bilgileri, satışları ve işlemleri girersiniz ve her şeyi kaydeder ve izler. Ama böyle başlamadı.

Yazar kasa pos fiyatları araştırması nasıl yapılır? - 2022 güncel
yazarkasa pos fiyatları

POS yazılımının tarihçesi nedir?

Yazar kasa pos fiyatları araştırması nasıl yapılır? - 2022 güncel

POS sistemleri, 20. yüzyılın ilk yarısının mekanik yazar kasalarından evrimleşti ve bir krank ve kaldıraç tarafından çalıştırıldı. NCR ve Burroughs tarafından üretilen dergi teyplerindeki verileri, perakendecinin muhasebe sistemine dönüştürmek için birkaç adım daha gerektirdi. Bugün bildiğimiz ve sevdiğimiz POS yazılımının evriminde bir sonraki adım, krank ve kol yerine elektrikle çalışan kasalara geçmekti.

Yazar kasa POS nereden alabilirim?

POS cihazı; Anlaşmalı bankalardan bizzat giderek veya internet üzerinden başvuru yaparak. Yazar kasa POS satışı yapan firmalardan, İkinci el yazar kasa satış platformlarından alınır.

Yazar kasa POS alırken nelere dikkat etmeli?

Yeni nesil yazar kasa alırken dikkat etmeniz gereken önemli özellikler; tüm banka uygulamalarıyla entegre olup olmadığı, hafızası, yazma hızı ve ağırlığı olarak sayılabilir. Ayrıca kullanacağınız pos rulo kağıt tipini belirliyor olması açısından yazıcı tipi ve rulo kağıt boyut bilgileri de önemli olacaktır.

Yazar kasa levhası nereden alınır?

Ruhsatname ve fotokopisi, fatura ve fotokopisi, hazırlanan devir dilekçesi ve 1 nolu fiş Mükellefe teslim edilir. Mükellef, bu evraklarla bağlı bulunduğu vergi dairesine müracaat ederek ÖKC(YazarkasaLevhasını alır ve Yazarkasayı kullanmaya başlayabilir.

1973 yılında yeni bilgisayarlı kayıtlar ve yazarkasa pos sistemlerindeki barkod okuyucuları piyasaya sürüldü. 1986’da POS sistemleri, IBM 4683’ün piyasaya sürülmesiyle PC teknolojisine dayandı. 1980’lerin sonunda, bağımsız olarak çalışmak üzere kredi kartı cihazları da geliştirildi, böylece kredi kartı işlemesi daha kolay ve daha güvenli hale getirildi.

Yazar kasa pos fiyatları araştırması nasıl yapılır? - 2022 güncel
yazarkasa pos fiyatları

Bugün, perakende Satış Noktası yazılım sistemleri her zamankinden daha gelişmiş durumda. Çeşitli işletim sistemlerini kullanırlar, belirli endüstrilere, iş boyutlarına, donanım gereksinimlerine ve çok daha fazlasına hitap ederler.

POS yazılım sistemleri, işletmenizin diğer birçok alanını otomatikleştirebilir ve basit yazarkasa işlevleriyle sınırlı değildir. Bugünün sistemleri müşterileri izleyerek ve otomatik postalar oluşturarak pazarlamanızı geliştirebilir, bordro, alacak ve borç hesapları gibi muhasebe işlevlerini otomatik hale getirebilir, envanteri takip edebilir, fiyat güncellemelerini ve çok daha fazlasını otomatikleştirebilir.

Yazar kasa pos fiyatları araştırması nasıl yapılır? - 2022 güncel

POS yazılım sistemlerinin yazar kasa bileşeni nelerdir?

Yazar kasa pos fiyatları araştırması nasıl yapılır? - 2022 güncel

Her POS yazılımı ürününün özel donanım gereksinimleri ve donanımı olacaktır. POS sisteminizde kesinlikle nakit çekmecesi olacaktır. Çeşitli ebat ve malzemelerde gelirler ve farklı bağlantı seçeneklerine sahiptirler.

Nakit çekmecenize ek olarak dikkate almanız gereken başka donanım bileşenleri de vardır. Bunlar aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

 • PC
 • Tuş takımı
 • Fatura ve / veya makbuz yazıcısı
 • Etiket yazıcısı
 • Okuyucuyu kontrol et
 • İmza defteri
 • Dağıtıcıyı değiştir
 • Barkod okuyucu
 • Ekran / Monitör
 • Kredi kartı okuyucu

Her donanım bileşeni fiyat, malzeme, boyut ve elbette uyumluluk dahil kararlarla birlikte gelir.

POS yazılım ve donanım sistemlerinin tüm bileşenleri ezici olabilir ve genellikle maliyetli ve sinir bozucu hatalara yol açar.

Yazar kasa pos fiyatları araştırmasında yapılan hatalar nelerdir?

Yazar kasa pos fiyatları araştırması nasıl yapılır? - 2022 güncel

Perakendecilerin sık sık yaptıkları talihsiz hatalardan biri, yazılımlarını satın almadan önce Satış Noktası donanımlarını satın almaktır. Bu iki nedenden dolayı bir hatadır. Birincisi, karar verdiğiniz yazılım sistemi seçtiğiniz donanımla uyumsuzsa çok para harcayabilirsiniz.

İkincisi, sizi gerçekten sevmediğiniz veya daha da kötüsü olmayan, endüstriniz ve şirket büyüklüğünüz için tasarlanmamış bir sistemle bırakan yazılım seçimlerinizi ciddi şekilde sınırlandırabilmenizdir.

Yazar kasa pos fiyatları araştırması nasıl yapılır? - 2022 güncel
yazarkasa pos fiyatları

Perakendecilerin sıklıkla yaptıkları bir sonraki hata, endüstrileri için tasarlanmamış yazılımlar satın almalarıdır. Binlerce POS sistemi mevcut olsa da, hepsi işletmeniz ve sektörünüz için en uygun olmayacaktır. Bir hediyelik eşya dükkanının araba satıcısından çok farklı ihtiyaçları vardır ve bir içecek dükkanının bir giyim mağazası ile aynı yazılıma ihtiyacı yoktur.

Aramanızı özel sektörünüze daraltın ve iyi harcanan paraya ve hayatınızı kolaylaştıran ve işinizi daha karlı hale getiren bir POS yazılım sistemine doğru ilerleyeceksiniz.

İhtiyaçlarınıza uygun doğru POS sistemini aramaya başlamadan önce kendinize sormanız gereken son iki husus daha var.

Mağazanız bir yazar kasa pos sisteminden faydalanacak kadar büyük mü? Bu sorunun cevabını zaten bildiğiniz POS sistemlerini araştırıyorsanız, ancak iyi bir kural, yılda 100.000 dolardan fazla hasılat yapıyorsanız, muhtemelen bir sistemden faydalanacağınızdan şüpheleniyorum.

POS Yazılımı masrafa değer mi? Çoğu durumda yazılım kendisi için ödeme yapar ve cevap evettir. Ancak bu, herhangi bir sistemin sizin için çalışacağı ve harcayacağınız paraya değeceği anlamına gelmez. İhtiyaçlarınız için doğru sistemi bulmanın anahtarı araştırmayı yapmak için zaman ayırmaktır.

Yazar kasa pos fiyatları araştırması nasıl yapılır? - 2022 güncel

Yazar kasaların POS yazılım sistemlerine dönüşümü birçok harika değişikliğe yol açtı. Üretkenliği artırıyor ve kârlılığınızı zirveye ulaştırıyor. Böylece bir perakende kuruluşuna sahip olmakla ilgili bazen sıkıcı görevlerden ziyade işinize daha fazla odaklanabilirsiniz.

Yazarkasa Satış Noktası Yazılımı yanlış bir isim olsa da ve şirketiniz için uygun yazılım ürününü bulmak gerçek bir zorluk olsa da, başvurabileceğiniz iyi, güvenilir ve tarafsız bilgi kaynakları vardır. POS Yazılımı seçenekleriniz ve maliyetli hataların nasıl önleneceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için Eray’ı ziyaret edebilirsiniz.

Mağaza / Online Alışveriş