TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Yazar kasa > Yazar kasa pos fiyatları karşılaştırma rehberi
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Yazar kasa pos fiyatları karşılaştırma rehberi

Yazar kasa pos fiyatları karşılaştırma rehberi

Kabul edelim; yazar kasa pos fiyatları farklılık arz ediyor. Ama bu farklılığa etki eden durumlar var elbet. Önemli olan bu fiyat değişkenliklerinin aslında normal olduğu. Zira farklı özellikler cihazlara etki ediyor ve bu durum direk olarak fiyata yansıyor. Bu nedenle yazar kasa pos fiyatları araştırması ve karşılaştırması yaparken öncelikle bakmanız gereken şey cihazın özellikleri.

Yazar kasa pos fiyatları karşılaştırma rehberi

Yazar kasa pos fiyatları karşılaştırmada cihaz özellikleri nelerdir?

Yazar kasa pos fiyatları karşılaştırma rehberi

Bir cihazın özellikleri derken öncelikle aklımıza ürünün teknik özellikleri geliyor. Teknik özelliklerin içerisinde ne var diye sorduğunuzda sırasıyla işlemci özellikleri, işletim sistemi ve internet protokolü gibi özeller yer alıyor.

Yazar kasa pos fiyatları karşılaştırması yaparken alacağınız ürünün özellikleri fiyata etki eder. Örneğin cihazın yazıcısının tipi, çözünürlük özelliği, kağıt genişliği, kağıt ilerleme aralığı, maksimum hız, çalışma sıcaklığı ve ömür gibi özellikler fiyata etki eden diğer unsurlar arasında yer alır.  

Yazar kasa pos fiyatları karşılaştırma rehberi

Bunların haricinde aşağıda yer verdiklerimiz yine fiyatları karşılaştırırken göz önünde bulundurmanız gereken unsurlar. Müşteri göstergesi özelliğinin bulunduğu yer itibariyle;

  • Cihazın karakteri,
  • Yazı rengi,
  • Zemin rengi,
  • Çalışma özeliği,
  • Kasiyer ekranı
  • Tuşlar,
  • Rakam tuşları
  • Fonksiyon tuşları.

Yukarıda özelliklerin yanı sıra fiyat karşılaştırması yaparken dikkate alacağınız diğer özellikleri ise sırasıyla mali hafıza özelliği, Z sayacı, gün sayısı, Kümülatif toplam ve Kümülatif KDV olarak sayabiliriz. Fiyatların farklılaşmasına sebep olan bu tür özellikler cihazları da üst aşamaya taşımakta.

Yazar kasa pos fiyatları karşılaştırma rehberi

Son olarak cihazın bağlantı özelliği içerisinde yer alan unsurlar olarak görülen, GPRS, USB, Ethernet, Seri port ve para çekmecesi portu gibi özellikleri dikkate almanızı öneriyoruz.  

Yeni nesil yazar kasa fiyatları nerede karşılaştıralım?

Yazar kasa pos fiyatları karşılaştırma rehberi

Kuşkusuz en güzel karşılaştırma yapacağınız yer internet. Araştırmanızı yaptığınızda karşınıza şirketimiz Eray çıkacak  ve hem bu yazıyla bilgilenirken hem de ürünlerle ilgili olarak geniş bir bilgi ve malumat sahibi olacaksınız.

İkinci el yazar kasa pos cihazı alınır mi?

İkinci el yazarkasa pos cihazı alırken satın alınan ikinci el yazarkasanın fatura aslı ve fotokopisi, yazarkasanın devir dilekçesi ve Ödeme Kaydedici Ruhsatın Aslı ve 1 adet fotokopisi ile birlikte vergi dairesine başvurulması gerekiyor.

Yazar kasa POS devri nasıl yapılır?

* Devirle ilgili resmi evrak düzenlenir.
* GİB sisteminde eski mükellef üzerindeki cihaz kaydı silinir.
* Cihazda takılı olan EKÜ (elektronik kayıt ünitesi) eski mükellefe teslim edilir.
* GİB sisteminde yeni mükellef üzerine cihaz kaydı yapılır.

Yazar kasa POS alırken nelere dikkat etmeli?

Yeni nesil yazar kasa alırken dikkat etmeniz gereken önemli özellikler; tüm banka uygulamalarıyla entegre olup olmadığı, hafızası, yazma hızı ve ağırlığı olarak sayılabilir. Ayrıca kullanacağınız pos rulo kağıt tipini belirliyor olması açısından yazıcı tipi ve rulo kağıt boyut bilgileri de önemli olacaktır.

Yazar kasa pos fiyatları karşılaştırma rehberi
Image of human hands during discussion of business plans

Size gösterilen ürün çeşitliliği ile birlikte karar verme mekanizmalarını daha iyi çalıştıracak ve kaliteli bir yazar kasa pos ürününe sahip olacaksınız. Yapmanız gereken şey sadece sayfamızı ziyaret etmek ve ürünlerimizi incelemek. Sizi Eray’ın farklı ürünlerine bakmaya davet ediyoruz.

Mağaza / Online Alışveriş