TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Yazar kasa > Yazar kasa pos dünyasının en çok kullanılan 5 markası
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Yazar kasa pos dünyasının en çok kullanılan 5 markası

Yazar kasa pos dünyasının en çok kullanılan 5 markası

Yazar kasa pos dünyasında dört örnekle karşınızdayız. Kısa bir bilgilendirme yapacağımız bu yazımızda sizlere ihtiyacınız olan ufak bilgiler verme amacındayız.

Bildiğiniz üzere yazarkasa pos dünyasında birçok ürün var. Sizler ihtiyacınız olan bir ürünü seçerken kuşkusuz fiyata bağlı olarak ürünün özelliklerine de dikkat kesiliyorsunuz. Şimdi gelin hep birlikte yzar kasa pos kavramının tanımı ile birlikte yazımıza başlayalım.

Yazar kasa pos nedir?

Yazar kasa pos dünyasının en çok kullanılan 5 markası

Yazar kasa işletmeler tarafından finansal işlemleri hesaplamak ve kaydetmek için kullanılan makinedir. Çoğu, değerleri girmek için kullanılan bir tuş takımının yanı sıra barkod tarayıcı, nakit çekmecesi, makbuz yazıcısı ve teraziler gibi özellikleri ekleme işlevine sahiptir. Yazar kasa, Ohio’dan bir salon sahibi olan James Ritty tarafından icat edildiği 1879 yılına dayanıyor. Ritty, herhangi bir dolandırıcılık faaliyetine karşı çalışanı caydırmak için bir işletmenin satışlarının miktarını ve değerini kaydedebilecek bir cihaza olan ihtiyacı fark etmişti. Tarihsel bir bağlamda, kâr ve büyümeye odaklanan yeni ve daha analitik bir yaklaşıma doğru kaymayı da temsil etti.

Yazar kasa pos dünyasının en çok kullanılan 5 markası

Günümüzde birçok yazarkasa dijital, manuel tuş takımı ve mekanik iç kısımdan ziyade dokunmatik bir ekrana sahip.

Yazar kasa pos sistemi ise donanım ve yazılım karışımını kullanarak ticari işlemlerinizi ve faaliyetlerinizi merkezileştirir. Bu bir yazar kasa gibidir, ancak sadece satışları izlemek yerine, bunları işinizin geri kalanına bağlar. POS sistemleri, daha fazla metriği izleme, analiz etme ve yorumlama yeteneği nedeniyle şirketlerin daha verimli çalışmasına yardımcı olur. Ayrıca, daha kapsamlı ve bilinçli kararlar almanızı sağlayacak daha derin bilgiler sağlarlar.

Yazar kasa fiyatları

Bir mağazadan bir şey satın aldığınızda, işlemi yaptığınız noktaya Satış Noktası adı veriliyor. Satış Noktası sistemleri arasında ödeme sayacı, işlemi yapan kasiyer ve elbette yazarkasa bulunur. Modern satış noktası sistemleri – ve daha büyük, yüksek hacimli işletmelerin ihtiyaç duyabileceği muhtemel bir bileşen – çok önemli POS yazılımını içerir. Bu yazılım, işletmenizin verimli ve maksimum işlevle çalışabilmesi için her şeyi koordine eder.

Yazar kasa pos dünyasının en çok kullanılan 5 markası

Burası aslında paranızın iyi harcanacağı yerdir. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak bugün dört haneli rakamları vererek yani 1000 TL’den başlayan fiyatlarlar basit bir yazarkasa bulabilirsiniz, ancak kayıt defterine bağlamanız gereken POS yazılımı ve bilgisayar sistemini de işin içine dahil ettiğinizde bu fiat ister istemez değişiklik arz edecektir.  Yazılımınız için alışveriş yaparken vergi, raporlama ve envanter ihtiyaçlarınız hakkında iyi fikir sahibi olun, böylece ihtiyacınız olan özellikleri öğrenin.

Yazar kasa fiyatları neden farklıdır?

Yazar kasa pos dünyasının en çok kullanılan 5 markası

Yazar kasa fiyatları farklılaşabilir. Çünkü her birinin farklı özellikleri bulunuyor. Yazar kasa pos sistemlerinde sadece yazar kasa satış ve satışları yönetmek için yapılmıştır. Öte yandan POS sistemleri, küçük işletmenizin sinir merkezi görevi görür ve bu satışları nesneleri anlamanıza yardımcı olacak şekilde entegre eder. Bu yüzden aşağıdaki sorulara dayalı özellikler fiyatların da farklılaşmasına neden olur:

Yazar kasa POS alırken nelere dikkat etmeli?

Yeni nesil yazar kasa alırken dikkat etmeniz gereken önemli özellikler; tüm banka uygulamalarıyla entegre olup olmadığı, hafızası, yazma hızı ve ağırlığı olarak sayılabilir. Ayrıca kullanacağınız pos rulo kağıt tipini belirliyor olması açısından yazıcı tipi ve rulo kağıt boyut bilgileri de önemli olacaktır.

Yazar kasa POS zorunlu mu?

3100 sayılı Kanun mevzuatına göre; birinci ve ikinci sınıf tüccarların fatura verilme zorunluluğu bulunmayan perakende mal ve hizmet satışlarında ödeme kaydedici cihaz kullanma mecburiyeti bulunmaktadır.

Yazar kasa POS cezası ne kadar?

2022 yılında düzenlenmesi gereken her bir fatura için kesilecek asgari ceza tutarı, fatura tutarına bakılmaksızın, 500 lira.
Yeni nesil yazar kasa kullanmamanın cezası nedir? Yeni nesil yazar kasa kullanılmadığının tespiti durumunda her tespit için birinci sınıf tüccarlar 1400 TL, ikinci sınıf tüccarlar 700 TL özel usulsüzlük cezası ödemek zorundadırlar.

  • En popüler ürünleriniz nelerdir?
  • En sadık müşterileriniz kimler?
  • Hangi ürünler satılıyor ve yeniden stoklanması gerekiyor?
  • Çalışanlarınızdan hangisi daha fazla satış sağlıyor?
  • Müşterileriniz işletmeniz hakkında ne düşünüyor
  • İşletmenizin hangi alanları genel olarak çalışmıyor ve çalışmıyor?

Bir yazarkasa size sadece ne kadar para kazandığınızı söylerken, POS sistemi iyi satış yapmayan ürünleri keserek, daha fazla ürün stoklayarak, ödüllendirerek en sadık müşteriler, desteğe ihtiyaç duyan eğitim personeli vb. gibi özellikleri sunar. Haliyle de ister istemez bu özellikler fiyata yansır.

Yazar kasa pos kampanyaları

Şirketler zaman zaman sattıkları ürünlere yönelik olarak kampanyalar düzenlerler. Hal böyle olunca da müşteriler bu kampanya dönemlerinde cazip fiyatlara akın ederler. Ancak bu akın sırasında satılan ürünün teşhir ürünü olup olmadığına en azından bakmalarını müşterilere öneriyoruz. Diğer taraftan kampanya fiyatı olarak ifade edilen konunun gerçekten bir kampanya fiyatı olup olmadığına bakma da önemlidir.

Yazar kasa pos dünyasının en çok kullanılan 5 markası

Yazar kasa pos kampanyalarını kısa bir araştırma yaparak bulabilirsiniz. Özellikle e-ticaret ortamlarının sizlere sunduğu fırsatları görmenizin yanı sıra bir de arama motorlarından ilgili kampanyalar ile ilgili olarak bir araştırma yapmanız mümkün.

Kampanya dönemlerinde ürünlerde % 40 hatta % 50’lere varan indirimler söz konusu olabileceği için avantajlı bir hale geçebilmeniz söz konusu.

Şimdi gelin hep birlikte yazar kasa pos dünyasında yer alan ürünlere hep birlikte bakalım.

İngenico yazar kasa pos

İngenico bugün sunmuş olduğu ürünlerle yazar kasa piyasasında adından söz ettiriyor. Ergonomik tasarımı ile küçük boyutlarda yer alan cihazlarıyla ingenico cihazlarıyla bugün bir çok işletmede karşılaşmak mümkün. Örneğin Ingenico iWE280 renkli bir dokunmatik ekrana sahip ve sadece 456 g ağırlığında. Bu nedenle seyyar kullanıma daha uygun.

Cihaz yüksek oranda pil performansına sahip bulunuyor. Ayrıca paket servisi ve seyyar kullanım için dayanıklı, masaüstü kullanıma da son derece uygun bir cihaz. Temassız kart ödeme fonksiyonu bulunan Ingenico iWE280 GPS özelliği ile konum belirleme ve takip sistemlerine uygun ve aynı zamanda çift SIM desteği sunuyor. Opsiyonel olarak barkod okuyucu bağlanabilen cihazın dokunmatik renkli ekran özelliği aynı zamanda göze de hitap ediyor.

İngenico yazar kasa pos yetkili servis

Uçtan uca ödeme konusunda dünya lideri olan Ingenico Group, 2007 yılında, 1998 yılından beri Türkiye distribütörlüğünü yürüten firmayı satın alarak, Türkiye pazarına doğrudan giriş yapmış bir firam. Ingenico kanıtlanmış teknolojisi, sektöre yön veren standartları ve ergonomisi ile kullanıcıları tarafından maksimum güvenilirlik sağlıyor. Ayrıca çok yönlü ve kullanımı kolay ürünler sunan bir marka olarak da biliniyor.

İngenico bugün sunmuş olduğu ürünlerle geniş bir pazar yelpazesine ulaştığı için sunmuş olduğu pos desteği de çok değerli durumda. Ingenico yazarkasa pos bakım onarım merkezleri ile bugün Türkiye’nin dört bir tarafına yayılmış durumda. Bakım ve onarım merkezleri bilgisi için 0850 250 40 30 no’lu telefondan iletişime geçerli gerekli bilgileri alabilmeniz mümkün.

Beko yazar kasa pos

Beko, bugün yazar kasa pos alanında işletmeler için ustaca çözümler üretmeye çalışıyor. Avea ile işbirliği sayesinde Beko yazarkasa pos, bir SIM kart satın almaya gerek kalmadan aylık iletişim ücreti içeren entegre bir GSM kartı ile tüketicilere sunuluyor.

Beko yazar kasa pos cihazını Gelir İdaresi Tebliği uyarınca tasarlamanız mümkün. Türkiye’de yazarkasa pos alanında ürettiği ürünlerle adından söz ettiren Beko yazarkasa pos cihazları ürün çeşitliliğiyle birlikte farklı tercihleri de ön plana çıkarıyor.

Beko yazar kasa pos müşteri hizmetleri

Bilindiği üzere müşteri hizmetleri satın alma işlemi yapan bir tüketici ile onu satan şirketin temsilcisi arasında doğrudan birebir etkileşimi ifade ediyor. Çoğu perakendeci bu doğrudan etkileşimi, alıcı memnuniyetini sağlamada ve tekrar eden işleri teşvik etmede kritik bir faktör olarak görmektedir.

 Bugün bile, müşteri hizmetlerinin çoğu otomatik self-servis sistemleri tarafından ele alındığında, bir insanla konuşma seçeneği çoğu işletme için gerekli görülmektedir. Müşteri hizmetlerinin liderliğin anahtar bir yönü olduğu özellikle vurgulanır.

Yazar kasa pos dünyasının en çok kullanılan 5 markası

Bu yön öneli olduğu beko yazarkasa pos müşteri hizmetlerini öncelemiştir. Beko yazarkasa pos çağrı merkezi telefon numarası olarak 0850 250 07 67 telefon numarasını bir yere not ediniz.

Beko yazarkasa pos servis 0850

Çoğu şirketin perde arkasında, ürünlerini satın alan insanlarla hiç tanışmayan veya selamlamayan insanlar var elbet. Müşteri hizmetleri temsilcilerinin aracılığı ile ulaştığınız servis hizmetleri alıcılarla doğrudan temasta bulunan kişilerdir. Alıcıların şirket ve ürün hakkındaki algıları, kısmen o kişiyle ilişkilerdeki deneyimleriyle şekillenir.

Biz yine yukarıda verdiğimiz numarayı tekrar hatırlatalım. Beko yazarkasa pos çağrı merkezi telefon numarası olarak 0850 250 07 67 telefon numarasını bir yere not ediniz.

Beko yazar kasa pos destek

Destek hizmetleri, bir ürünün alıcısı ile onu satan şirket arasındaki etkileşimdir. İyi bir destek hizmetleri, her seferinde bir müşteriye marka sadakati sağlayarak iş başarısı için kritik öneme sahiptir.

Son yenilikler destek hizmet sistemlerini otomatikleştirmeye odaklanmıştır, ancak insan unsuru bazı durumlarda vazgeçilmezdir. Bu nedenle, birçok şirket müşteri memnuniyeti düzeylerini artırmak için çok çalışmaktadır.

Yazar kasa pos dünyasının en çok kullanılan 5 markası

Beko yazar kasa pos servis

Beko yazar kasa pos servisleri de yukarıda belirttiğimiz memnuniyet için çalışıyor. Onlarca yıldır, birçok sektördeki işletmeler, süreçlerini mümkün olduğunca otomatikleştirerek personel maliyetlerini azaltmaya çalıştı. Ancak servis hizmetlerinde birçok şirketin çevrimiçi olarak ve telefonla sistem kurmasına, insan varlığı olmadan mümkün olduğunca çok soruyu yanıtlayan veya mümkün olduğunca çok sorunu çözmesini sağladı.

Beko yazar kasa servis rekabetin adı

Ancak sonuçta, insan etkileşiminin vazgeçilmez olduğu servis hizmetleri sorunları var ve bu da rekabet avantajı yaratıyor.

Çoğu başarılı işletme, üstün servis hizmeti sunmanın öneminin farkındadır. Eğitimli bir müşteri hizmetleri temsilcisiyle nazik ve empatik etkileşim, bir müşterinin kaybedilmesi veya elde tutulması arasındaki fark anlamına gelebilir.

Beko yazar kasa pos fiyat bilgisi

Bako yazar kasa pos fiyatlarına bakacaksanız sizler için önereceğimiz platformlar var gittidigiyor.com, sahibinden.com, n11.com gibi e-ticaret platformlarından fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Alacağınız bu fiyat bilgisi sizler için bir karşılaştırma yapma imkanı da sağlıyor. Bu nedenle verimli ve etkili bir tercih yapabilmeniz böylelikle mümkün oluyor.

Beko yazar kasa pos fiyatları

Beko yazar kasa pos fiyatlarına baktığımızda Beko 300 Tr Yazar Kasa Pos cihazının fiyatının 1.650 TL civarında olduğunu görüyoruz.

Diğer bir ürün olan Beko 220TR fiyatının ise 1.500 TL olduğunu görüyoruz. Tabi bu fiyatların yazının yazıldığı sırada böyle olduğunu vurgulayalım.

beko yazar kasa servis izmir

Beko yazar kasa servis izmir” şeklinde bir arama yaptığınızda karşınıza İzmir’de bulunana servisler çıkıyor. Buradaki servislere bir bakarak size en yakın adresteki servise giderek sorunlarınızı çözmeniz mümkün.

Vera yazar kasa pos

Vera Delta Yazar Kasa Pos cihazı bugün piyasada yaklaşık olarak 650 TL’den satılıyor. Vera yazar kasaları EFT pos özellikli dilediğiniz zaman banka yükleterek bankalı veya bankasız kullanabiliyorsunuz.

Yazar kasa pos dünyasının en çok kullanılan 5 markası

Verifone yazar kasa pos destek hattı

Verifone yazar ksa pos destek hattı ile ilgili olarak verifone’un ana sayfasından form doldurmakla işleminizi çözebiliyorsunuz. İlgili sayfada “Verifone, müşterilerin tüm zorlu süreçlerinde iş ortağı olarak yer almakta ve çözümler üretmektedir. Lütfen aşağıdaki formu doldurunuz, ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir” şeklinde bir ifade yer alıyor.

Kolay yazar kasa

Kolay yazar kasa herhangi bir marka falan değil. Daha çok yazar kasa pos cihazlarına rahat ulaşmak amacıyla yazılan bir ifade. Arama motorlarında yazılan bu ifade karşılığında daha çok ingenico marka yazarkasa pos cihazlarının ürünleri ile karşılaşıyoruz.

Profilo yazar kasa pos

Profilo yazar kasa pos cihazlarıyla ilgili size fiyat bilgisini vermemiz gerekirse ürünün sabit cihazı ile mobil elde taşınır ürünü arasında bir farkın olduğunu söyleyebiliriz. Sabit ürünün fiyatı 700 TL’den başlayan fiyatlarla sunulurken, PROFİLO S900 ECR yeni nesil mobil yazar kasa pos fiyatının 1950 TL olduğunu görmekteyiz.

Yazar kasa pos rulosu

POS kağıt rulolarının kullanımı çok kolay. Onlarla ilgili her şey bir işletme sahibi olarak, kullanılan kağıdın türünü, üretim sürecini ve bir kez teslim edildiğinde paketleme yapılmasını sağladı. Bu kağıt rulolarını kullanmak için tek ihtiyacınız bir bilgisayar ve bir termal yazıcıdır. Bilgisayarınız veya terminaliniz size özel bir işletim sistemi ile programlanmış olmalı, yazıcıya bağlı ve doğru şekilde yerleştirilmiş kağıt rulosu işlemlerinizi yapmaya hazırsınız. Bu sistem çok kısa bir eğitimden sonra herkes tarafından kullanılabilir.

Yazar kasa pos dünyasının en çok kullanılan 5 markası

Yazar kasa rulosu boyutu

Kağıt rulo boyutu – en küçük 32 mm’den en büyük 80 mm’ye kadar kullanabileceğiniz birkaç boyutta kağıt rulosu bulunuyor. Boyut seçiminiz kullanımınıza bağlıdır. Örneğin, 80 mm’lik kağıt rulosu bir süpermarket veya restoran kullanımı için uygun olacaktır, çünkü ona birçok bilginin sığması gerekir. Boyutları da standardize edilmiştir.

Yazar kasa bildirimi

Yazar kasa bildirimi ile ilgili olarak vergi dairesine bir dilekçe yazmanız gerekiyor. Bu dilekçe için verdiğimiz bu linke tıklayabilirsiniz

Eray yazar kasa

Eray Teknoloji, 1987 yılında yazar kasa satışı ile başladığı iş hayatında, kısa zamanda bünyesine kattığı teknik destek hizmeti ile sektöre güçlü bir giriş yapmıştır. Barkodlu sistem satış ve kurulumunun yanı sıra terazi ve yazılımlarla donattığı ürün yelpazesi ve hizmetleri ile sektörün tanınan ve bilinen kurumları arasına girerek çok sayıda ödül almıştır.

Bugün İstanbul Genel Müdürlük olmak üzere Ankara ve İzmir’de iki bölge müdürlüğü ve geniş bayi ağı ile hizmet veren Eray Teknoloji, otuz yılı aşkın sektörel deneyiminin ardından mağaza, market ve restoran otomasyonuna ilişkin geliştirdiği kullanıcı dostu çözümlerini Boylam Yazılımla pazara sunmaktadır.

Garanti yazar kasa pos

Garanti Bankası ingenico’nun yazar kasa pos cihazları ile ilgili bir kampanya yürütüyor. Konuyla ilgili bilgi almak için Garanti Bankası Şubelerini ziyaret edebilir, başvuru için 444 0 337’ yi arayabilirsiniz.

Mağaza / Online Alışveriş