444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Yazar kasa > Yazarkasa fiyatları araştırmasında dikkat edilmesi gereken 7 nokta
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Yazarkasa fiyatları araştırmasında dikkat edilmesi gereken 7 nokta

Yazarkasa fiyatları araştırmasında dikkat edilmesi gereken 7 nokta

Yazarkasa fiyatları araştırması yapıyorsunuz. Bir çok çeşit var ve bir karar vermeniz gerekiyor. İşte size yazarkasa fiyatlarında bakmanızı önereceğimiz 7 nokta.

Yazarkasa fiyatlarında nelere dikkat edilmeli?

Yazarkasa fiyatları araştırmasında dikkat edilmesi gereken 7 nokta

Bugünlerde her şey için bir uygulama var gibi görünüyor. Çalışan uygulamalar, rahatlatan uygulamalar, bankacılık uygulamaları, hatta en yakın tuvaletin yerini gösteren uygulamaların bulunduğu mobil platformlar var. Bilgi dünyasındaki tüm büyük oyuncuların (iOS, Android, Windows Phone) uygulama pazarını doldurduğunu görüyoruz.

Yazarkasa fiyatları araştırmasında dikkat edilmesi gereken 7 nokta
yazarkasa fiyatları

Yazar kasalar ve satış noktası sistemleri için çalışan bir uygulama olması gerektiği ve kullanım kolaylığı ve genel işlevselliği nedeniyle onu kullanmayı tercih edenlerin bir çok imkanı sağladığı görülüyor.  Teknoloji şimdi burada ve herkesin onu kullanması gerekiyor. Fakat gerçek şu ki, pazarda yüzlerce yazarkasa uygulaması var ve hepsi eşit yaratılmıyor. İşte size 7 temel nokta:

1. Yazarkasa fiyatları Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Bir uygulama tabanlı yazarkasa sistemi seçerken UX veya Kullanıcı Deneyimi muhtemelen en önemli faktördür. Şirketler iyi UX tasarımcılarına prim öderler, böylece son yazılımın kendine özgü bir görünüme sahip olması ve hissetmesi gerekir.

Yazarkasa fiyatları araştırmasında dikkat edilmesi gereken 7 nokta
yazarkasa fiyatları

2. 3. Parti Araçlar ve Donanım Entegrasyonu

İyi tasarlanmış uygulamaların başkalarıyla iyi çalışması gerekiyor. Yine de olması gerektiği gibi, ve bir uygulama diğer uygulamaları ve donanımları tanımayı reddediyorsa, başka bir yere bakın. Eklenti / araç örnekleri arasında e-posta pazarlaması, muhasebe yazılımı, e-ticaret ve ödüller veya sadakat programları bulunur.

3. Ödeme Esnekliği

Müşteriler birden fazla ödeme şeklini kabul eden kuruluşları takdir edeceklerdir. Nakit ve kredi kartları iyi olsa da, Apple Pay, Android Pay, PayPal vb. Mobil ödemeler sessizce kazanıyor. Bitcoin bile bazı perakende mağazalarında yavaş yavaş ödeme olarak kabul edilmektedir; bu nedenle, tüm entegre ödeme modlarını incelemek ve mağazanız için uygun bir veya daha fazla yöntemi elde etmek gerçekten sizin için ideal olacak.

Yazarkasa fiyatları araştırmasında dikkat edilmesi gereken 7 nokta

4. Entegre Raporlama

Raporlama, bir yazarkasa yazılımının sağladığı temel işlevlerden biridir ve bir satış noktası uygulaması yerleşik bir entegre raporlamaya sahip değilse veya raporlama hatalıysa, yaklaşmaz. Raporlama yetenekleri arasında satış takibi, envanter yönetimi, çalışan yönetimi, gelişmiş analitik ve herhangi bir cihazla istediğiniz zaman erişilebilen ve indirilebilen istatistiksel veriler bulunur.

5. Çevrimdışı Mod

Yazarkasa uygulamaları, elde taşınır cihazınız ile sunucu arasındaki tüm verileri senkronize etmek için her zaman internete bağlanır. Her şey gerçek zamanlı olarak yedeklenir, böylece veri kaybı veya bozulma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Buradaki tek sorun internetin çökmesi. Bağlantı sıfır olduğunda, bir satış yapamazsınız. Bu nedenle, çevrimdışı çalışmanıza ve bağlantı geri geldiğinde her şeyi senkronize etmenize izin veren satış noktası uygulamalarına bakmalısınız.

Yazarkasa fiyatları araştırmasında dikkat edilmesi gereken 7 nokta

6. Satış Sonrası Servis

Hangi yazarkasa uygulamasını kullanmanız gerektiğini belirlemede servis ve destek çok önemlidir. Eğer şirket temsilcileri cevap vermiyorsa, hiçbir yardımı yoksa, bu, ne tür bir şirket ile uğraştığınızı doğrudan yansıtır. Üst düzey şirketler, müşteri hizmetleri ve memnuniyetine önem verir, bu nedenle en iyi çıkarlarınızı gözeten bir şirket seçmek en iyisidir.

7. Fiyat

Bazı uygulamaların kullanımı ücretsiz olmakla birlikte, bazılarında diğer işlevlerin kilidini açan uygulama içi satın alımlar vardır. Diğer ücretsiz uygulamalar, tercih ettikleri kredi kartı işlemcisi veya başka bir seçeneği kullandığınız sürece ücretsizdir. Bazı ücretli uygulamalar, uygulamalarının ücretsiz deneme sürümlerini sunar. Günün sonunda, hangi POS uygulamasından hoşlanacağınızı seçmek ve tercih etmek size kalmış.

Yeni Nesil Yazar Kasa Nasıl Kullanılır?

Yeni nesil yazar kasaların ilk kullanımını kurulumu yapan yetkili servis teknisyenleri gösterecektir ancak kullanım kılavuzunda yer alan ve işinize yarayacak olan teknik kullanım bilgilerini aklınızda tutmanız için sayfamıza göz atabilirsiniz.  

Yeni nesil yazar kasayı kullanırken en çok ihtiyacınız olacak adımlar:

Satış İşlemi (Direkt Satış): Müşterinin kartından belirtilen tutarın çekilerek işletmenin hesabına yatırılmasını sağlamaktadır.

Peşin Fiyatına Taksitli Satış: Taksit üzerinden satış tutarı bölünür. Vade farkı alınmadan tarihi geldiğinde müşteri kartına borç olarak yansır.

Vade Farklı Taksitli Satış (VFT): Bankanın, satılan ürünün peşin tutarı üzerinden istenen vadede müşterilere belirlenen bir faiz oranı üzerinden kredi verme işlemidir.

Satış İşlemi: Satış yapılırken kredi ya da banka kartı pos makinesinden geçirilir ve bağlantı kurulunca satış tutarı girilir. Şifre doğrulanmasından sonra slip kopyası alınır.

Yazarkasa Pos Ara Rapor İşlemi: Tutar seçilmemişken kredi döviz tuşuna ardından giriş tuşuna basılır. Menüden 2 tuşlanarak işyeri menü seçilir daha sonra gelen ekranda yine 2 tuşlanarak ara rapor işlem akışına geçilir ardından detay rapor almak için 1 tuşlanır ve rapor alınır.

Fallback Satış: Satış tutarı yazar kasadan girilir ve kredi döviz tuşuna ardından giriş tuşuna basılır ve pos uygulamasına geçilir. Ekrandaki standart menü seçeneğinden satış tuşuna basılarak tutar görülür ve devam tuşuna basılır. “Kartı okutunuz” mesajıyla birlikte kart okutulduktan sonra bağlantı sağlanıp onay alınır. Yazar kasa fişi alınarak müşteriye teslim edilir ve herhangi bir tuşa basarak işyeri nüshası alınır.

Yazar Kasa Pos Slip Tekrarı İşlemi: Yazarkasada tutar seçilmemişken kredi döviz tuşuna ardından giriş tuşuna basılır ve karşılaşılan menüden 2 tuşlanarak işyeri menü seçilir, daha sonra gelen ekranda 3 tuşlanarak slip tekrarı işlem akışına geçilir. 1 tuşlanır ardından işyeri nüshası için herhangi bir tuşa basılır, sonra müşteri nüshası kopyası için yine herhangi bir tuşa basılır. Tekrar etmek için tutar seçmeden aynı işlemleri yaparak kopya alınır.

Yazar Kasa Pos Gün Sonu İşlemi: Tutar seçilmemişken kredi döviz tuşuna ardından giriş tuşuna basılır. Karşılaşılan menüden 2 tuşlanarak işyeri menüsü seçilir daha sonra gelen ekrana 1 tuşlanarak gün sonu işlem gelir ve bağlantıyla birlikte işlem tamamlanır. Rapor almak içinse 1’e basılır.

Yazar Kasa Pos Kart Bilgisi İle Satış İşlemi: Satış tutarı girildikten sonra döviz tuşu ardından giriş tuşuna basılır ve POS’a geçilir. Satış menüsü seçilerek giriş tuşuna basılır yazar kasa tutarıyla devam etmek için giriş tuşu tekrarlanır, ekrandaki tutar onaylanarak manuel girişten kart numaraları tuşlanır.

Yazar Kasa Pos Satış İptali İşlemi: Tutar seçilmemişken “Kredi Döviz” tuşuna ardından “Giriş” tuşuna basılır. Menüden fonksiyon menü seçilerek “Giriş” ardından “İptal” ile birlikte “Giriş” tuşuna tekrar basılır. Üye yeri şifresi girildikten sonra “Giriş” tuşuna basılarak kart okutulduktan sonra iptal edilecek tutar seçilerek giriş tuşuna basılır, gelen ekranda kart şifresi girilir ve giriş tuşuna basılır.

Başlangıçta zor olarak görünen yeni nesil yazar kasa kullanımı zamanla ve kullanım kılavuzlarında yazan bilgilere uyuldukça kolaylaşacaktır. Yazar kasa servisleri de sizlere kullanım konusunda yardımcı olacaklardır.

Yazar kasa ne zaman alınmalı?

Perakende satışa başladığı tarihten itibaren 30 gün içinde yazarkasa almak zorundadır. Ödeme kaydedici cihaz kullanmak zorunda olan mükellefler satın aldıkları cihazı alış faturasının düzenlendiği tarihten itibaren 15 gün içinde bağlı bulundukları vergi dairesine bir dilekçe ile kaydettirmelidir.

KURU SABİTLEDİK

Hızlı Satış & Restoran Modüllerinde

Donanım & Terazi Ürünlerinde

15-24 Haziran 2022 tarihleri arasında geçerlidir

1 $ = 15,5 TL

boylam mağaza otomasyonu ve perakende satış yönetim yazılımı program sistemi

BOYLAM YAZILIM

  • Değişiklik yapmak hakkı saklıdır.
  • Stoklarla sınırlıdır.
  • TL ile satılan ürünlerde geçerlidir.

444 85 85

Kapat

Vera & Beko Yazarkasa

Satış & Servisimiz Yoktur

Toshiba & Ingenico Satış

 

Pidion & Profilo Satış-Servis

 

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın