444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Yazar kasa > Yazarkasa pos sistemleri nedir? 2021’in çok okunan kılavuzu!
 • ErayTeknolojiAS
 • Yorum yapılmamış
Yazarkasa pos sistemleri nedir? 2021'in çok okunan kılavuzu!

Yazarkasa pos sistemleri nedir? 2021’in çok okunan kılavuzu!

Yazarkasa pos sistemi artık günümüzde işletmelerin olmazsa olmazlarından bir haline geldi. Ancak yazarkasa ve pos sistemleri hakkında bilmemiz gerekenler var.

Bir perakende satış mağazasında bir işletme sahibinin onsuz yapamayacağı bir kalem, nakit yönetim sistemidir. İster geleneksel, elektronik kasa veya ayrıntılı bir bilgisayarlı satış noktası (POS) sistemi olsun, her mağazanın satışları işlemek için bir cihaza ihtiyacı var.

Yazarkasa pos sistemleri nedir? 2021'in çok okunan kılavuzu!

Kapılar açık ve ışıklar açıkken, kasa, para saklamak için güvenli bir yerden daha fazlası olur. Paradan tasarruf etme, müşterinin işlemlerini hızlı bir şekilde işleme koyma ve kayıtlarını doğru bir şekilde tutma yeteneğine sahip.

Yazar kasa veya satış noktası sistemiyle ilgili yüksek ilk giderin bir nedeni, bir işletmenin satın aldıkları ilk makineden uzun yıllar boyunca hizmet almayı bekleyebilmesidir. Bir yazarkasa ömrünün 10-15 yıl arasında değişmesi artık günümüzde 5-7 yıl gibi bir seviyeye inmiş durumda. O zaman ne yapacağız. İşte bilmemiz gereken 3 şey.

Yazarkasa pos seçmeden önce nelere dikkat etmeli?

Yazarkasa pos sistemleri nedir? 2021'in çok okunan kılavuzu!

Yazarkasa pos için gereken hacim miktarı, iş türüne göre değişecektir. Bir satış noktası sistemi veya yazar kasa seçmeden önce sormanız gereken bazı sorular var?
İşletmeniz bir satıştan hangi verimi almalı?
Mağazanızda izlemesi gereken kaç bölüm veya kategori var?
Şimdi kaç ürün taşıyorsunuz?
Gelecekte kaç tane olacak?
Mağazanız ne kadar meşgul olacak?
Birden fazla kayıt yaptırmaya ihtiyacınız olacak mı?
Kupon kabul eder misiniz?
Çalışanlarınız geri ödemeleri nasıl işleyecek?
İşletmeniz ne tür ödeme kabul ediyor?
Hediye kartı veriyor musunuz?
Bir sadakat programın olacak mı?

Yazarkasa pos sistemleri nedir? 2021'in çok okunan kılavuzu!
yazarkasa pos

Yazarkasa ve pos sisteminin karşılaştırılması

Yeni bir işletme için, bir yazar kasa veya POS sisteminin seçimi sadece satıcının bütçesine bağlı olabilir. Yazar kasayı seçme sorumluluğunu çalışanlara veya bir danışmana iletmeyin. Ödevini yap. Bir yazar kasa veya POS sistemi seçmeden önce, işletme ihtiyaçlarınızı, kasa yönetimi seçeneklerini ve POS donanımını anlayın ve seçiminizi eğitimli bir karara göre yapın.

Yazarkasa pos sistemleri nedir? 2021'in çok okunan kılavuzu!
yazarkasa pos eray

Yine de bir şey açık kalacak. Bugünün perakendecisi, veritabanı pazarlamasını yürütme yeteneğini gerektirir ve bu yalnızca bir POS sisteminden gelir. Bununla, müşteri bilgilerini yakalama ve geçmiş satın alma kabiliyetini kastediyorum. Sizden satın alma yapan herkesi değil, satın alma ihtimali olan kişiye pazarlanma yeteneğine ihtiyacınız var.

POS sistemlerinin faydaları nelerdir?

 • Daha ayrıntılı raporlar
 • Stok yönetimi ve kontrolü
 • Müşteri ilişkileri yönetimi (CRM)
 • Pazarlama araçları
 • Omni-kanal yetenekleri
 • Doğruluğunu artırmak
 • Sadakat programları
 • Hediye Kartları
 • İşleri kolayca büyütme
 • Yazar Kasaların Yararları
 • Yeni başlayanlar için düşük maliyetli
 • Çoğu model kullanımı kolay
 • Daha az bileşen
 • Temel fonksiyonlar ve raporlama
 • POS gibi sürekli güncellenmesi gerekmediğinden daha uzun ömür
Yazarkasa pos sistemleri nedir? 2021'in çok okunan kılavuzu!
yazarkasa pos eray

Bir kasa veya POS sistemi satın almadan önce, makineyle ne tür bir garanti veya destek geldiğini öğrenin. Ekipmanı kullanmak için sizin ya da personelinizin nasıl eğitileceğini planlayın. Satın alma işleminizi yaptıktan sonra, mürekkep şeritleri veya makbuz kağıdı gibi gerekli malzemeleri stoklayın.

Yazarkasa pos nereden alınır?

Komple perakende satış noktası sistemleri için Eray sizlere eşsiz hizmetlerini sunuyor. Bunun için yapmanız gereken sayfamızı bir ziyaret etmek.

Yazarkasa pos sistemleri nedir? 2021'in çok okunan kılavuzu!

Son olarak şunu da ifade etmemiz gerekiyor ki, sisteme ne kadar fazla POS donanımı eklenirse, maliyet de o kadar yüksek olur. Elbbette ki, sadece pos cihazı alacaksınız bunun için belli bir bütçe ayırmanız gerekecek. Ancak yazarkasa pos sistemi için bir bakış yapıyorsanız bu durumda tarayıcı, ekran direği ve diğer fonksiyonlara sahip daha gelişmiş fonksiyonel cihazlar için daha fazla ödeme yapabileceğinizi de unutmamanız gerekiyor.  Siz işinizi büyüttükçe daha yeni gelişmelerle birlikte daha modern cihazlara da muhakkak ihtiyacınız olacak.  

Sıfır Almak İstemezseniz

Kapılarını kapatan işletmeler için ilanlara bakabilirsiniz. İkinci el bir kasa veya POS sistemi, yenisinden çok daha az ucuz olacaktır. Eğer işletme yakın zamanda kapandıysa, oldukça yeni bir model olabilir. Nakit sıkıntısı çeken yeni başlayan işletmeler için başka bir seçenek, bir işletme ekipmanı tedarikçisinden bir sistemi kiralamak da olabilir. Ama bir şeye sahip olmak varken neden böyle bir seçeneği kullanasınız ki.

Yazar kasa veya POS sistemi satın almadan veya son kararınızı vermeden önce deneyimli bir profesyonelin tavsiyesini alın. Kötü bir seçim, satışların kaybedilmesine veya olumsuz müşteri hizmetlerine neden olabilir. Ancak, sonuçta, sadece perakende ticaretiniz için neyin doğru olduğunu siz daha iyi bilirsiniz.

Vera & Beko Yazarkasa

Servisimiz Yoktur

Toshiba & Pidion & Ingenico

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın