TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Yazar kasa > Yeni nesil yazar kasa tercihinin bilinmeyen 2 püf noktası!
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Yeni nesil yazar kasa tercihinin bilinmeyen 2 püf noktası!

Yeni nesil yazar kasa tercihinin bilinmeyen 2 püf noktası!

Yeni nesil yazar kasa şu anda dünyanın dört bir yanındaki küçük işletmelerde ortak bir görüş haline gelse de, birçok perakendeci, restoran ve yiyecek işletmesi hala “denenmiş ve gerçek” analog yazarkasa kullanmakta ısrar ediyor.

Bu eski cihazlara aşina olmaları, bunları kullanma deneyimi olanlar arasında popüler olsa da, yeni nesil yazar kasa sisteminin eskiye göre sunduğu avantajlar, ödeme işlemlerini çok daha kolay hale getirdiği ve dönüştürebilen özellikler sunduğundan, küçük bir işletme için ideal bir seçimdir.

Yeni nesil yazar kasa tercihinin bilinmeyen 2 püf noktası!
yeni nesil yazar kasa

Yeni nesil yazar kasa nedir?

Yeni nesil yazar kasa tercihinin bilinmeyen 2 püf noktası!

Yeni nesil yazarkasa sistemleri, ödeme işlemlerinde size ve müşterilerinize, öncelikle nakit işlemlerinden çok daha fazlasını sağladığı için çok daha fazla esneklik sağlar.

Bu sistemler yürürlükteki standartlarla uyumludur, bu da müşterileri aramanıza ve hileli işlemlerin gerçekleştirilmesinden kaynaklanan kayıplardan endişelenmenize izin vermez.

Yeni nesil yazar kasa tercihinin bilinmeyen 2 püf noktası!

Sistem ayrıca ödemeleri birden çok müşteri ve ödeme türü arasında kolayca bölmenize olanak tanır. QSR’ler (hızlı servis restoranları) gibi işletmeler, bölünmüş ödemeleri ele alma avantajından yararlanabilir.

Yemek grupları genellikle bir faturayı kendi aralarında ayırmak için zaman ayırır ve matematiği zihinsel olarak veya kağıt üzerinde yapmak hatalara yol açabilir. Bölünmüş ödeme işlevleri, istediğiniz tutarları yazmanıza veya toplam maliyeti bölmenize olanak tanır ve tüm matematiği sizin için yapar.

Müşterileriniz tarafından sipariş edilen özel sipariş üzerine odaklanmış bir işletmeyi yönetiyorsanız, bir yeni nesil yazarkasa sistemi, bu siparişlerin başından sonuna kadar yerine getirilmesini sağlar. Fırınlar, özel tatlılar oluştururken bundan yararlanır ve teslimat tabanlı işletmeler, bir yemek sipariş edildiğinde, hazırlandığında, gönderildiğinde ve sonunda teslim edildiğinde takip edebilir.

Yeni nesil yazar kasa tercihinin bilinmeyen 2 püf noktası!

Yeni nesil yazar kasanın en büyük özelliği nedir?

Yeni nesil yazar kasa tercihinin bilinmeyen 2 püf noktası!

Geleneksel yazarkasalara kıyasla, bu yeni sistem önyükleme yaptığınız andan itibaren nasıl kullanılacağını öğrenmek sizin için çok daha kolay olacaktır.

Yeni nesil yazar kasa nereden alınır?

YN ÖKC’ler kimlik ibraz edilmek suretiyle, yetkili ÖKC firmalarının satış bayilerinden alınır. Bayiler, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın www.gib.gov.tr internet adresinden alıcının mükellefiyet sorgulamasını yaptıktan sonra, sorgulama çıktısını müşteriye imzalatarak satış işlemini gerçekleştirir.

Yeni nesil yazar kasa nasıl kullanılır?

Yazar Kasa Pos Kart Bilgisi İle Satış İşlemi: Satış tutarı girildikten sonra döviz tuşu ardından giriş tuşuna basılır ve POS’a geçilir. Satış menüsü seçilerek giriş tuşuna basılır yazar kasa tutarıyla devam etmek için giriş tuşu tekrarlanır, ekrandaki tutar onaylanarak manuel girişten kart numaraları tuşlanır.

Yazar kasa kullanma mecburiyeti ne zaman başlar?

Tebliğ hükümlerine göre, yeni nesil yazar kasa kullanma mecburiyeti, satışları veya gayrisafi iş hasılatı 1 milyon lira ile 500 bin lira arasında olan mükellefler için 1 Temmuz 2016’da başladı ve halen uygulama güncellenerek devam etmektedir.

Bir yazar kasa sistemi (her zaman yanlış etiketlenmiş veya hiç etiketlenmemiş) sayısız tuş ve düğme ile uğraşmak yerine, çok daha basit ve sezgisel arayüzler kullanır ve genellikle tabletler ve diğer dokunmatik ekranlı cihazlarla entegre edilir. Bu sistem yeni öğeler ve işlevlerle güncellenerek sisteminizin işletmenizle birlikte büyümesine olanak tanır.

Günümüz teknolojisine daha genç ve daha alışkın olan yeni çalışanları eğitirken, modern bir yazar kasa sistemi üzerinde eğitim almak çok daha kolay olacak. Dokunmatik ekranlara sahip mobil platformlar, muhtemelen daha eski bir yazarkasalarda bile kullanmamış ve düzgün bir şekilde nasıl kullanılacağına boğulmuş olan genç nesle işgücüne girerken çok avantaj sağlayacak.

Mağaza / Online Alışveriş