TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Yeni nesil yazar kasa pos hakkında bilmeniz gerekenler

Yeni nesil yazar kasa pos hakkında bilmeniz gerekenler

Alışverişlerimizde ödememizi yaparken gördüğümüz yazar kasalar hakkında ne kadar bilgiye sahibiz? Günlük hayatın içinde, alışverişlerimizde olmazsa olmazlardan olan yazar kasalar küçük işletmelerin hepsinde, bir kanuna dayalı olarak kullanılması zorunlu olan cihazlar. Yazımızda Profilo Yeni Nesil yazar kasa pos hakkında ihtiyacınız olan bilgilere yer vereceğiz.


Profilo yeni nesil yazar kasa pos

Yazar kasa, bir satış işleminde, işlemleri kaydeden ve hesaplamaları yapan elektronik bir cihaz. Katma Değer Vergisi Mükelleflerinin Ödeme Kaydedici Cihazlari Kullanmalari Mecburiyeti Hakkinda Kanun gereği I. ve II. Sınıf işletmeler perakende satışa başladıkları andan itibaren yazar kasa kullanmak zorundalar. Vergi Usul Kanununa göre  işletmeler fatura kullanma mecburiyeti olmayan satışlarını ödeme kaydedici yazar kasa fişleriyle belgelemek zorundalar. Böyle olunca da bir işletmenin yazar kasa olmadan satış yapması mümkün değil.

Yeni nesil yazar kasa pos hakkında bilmeniz gerekenler
http://www.profilos900.com/

Yeni nesil yazar kasa pos nedir?

Yeni nesil yazar kasalar ya da diğer adıyla yeni nesil ödeme kaydedici cihazlar teknolojik gelişmeler ile yeniden düzenlenmiş ödemelerin kaydını yapan çok fonksiyonlu cihazlar. Yeni nesil yazar kasalar ve bunlara bağlı donanımlar internet yoluyla Gelir İdaresi Başkanlığı’na (GİB) çok güvenli bir şekilde saniyeler içinde bağlanabiliyor.Bu şekilde de GİB işletmenin sürecini ve zorunlu tuttuğu yazar kasa kullanımını kolaylıkla takip edebiliyor.

 Yeni Nesil Yazar kasa pos nasıl ve nereden alınır?

Yeni nesil yazar kasa alabilmek için öncelikle vergi mükellefi olmak  gerekiyor. Çünkü bu cihazları satın alırken gösterdiğiniz kimlik ile GİB sitesi üzerinden vergi mükellefliğiniz sorgulanıyor ve ona göre alış gerçekleşiyor.

Yeni Nesil Yazar Kasa pos garanti süresi ne kadar?

2 yıldır

Profilo S900 ECR Yeni Nesil yazar kasa pos

 Ticari perakende satış işlemlerinde yazar kasa kullanma zorunluluğu bu alandaki firmalarda büyük rekabet ortamı yaratınca bazı firmalar kullandıkları teknoloji ile öne geçtiler. Bu firmaların başında Profilo  yer alıyor. Profilo ürettiği yazar kasalardaki çok fonksiyonluluk özelliği ile farkını ortaya koyuyor. Profilo Yeni Nesil S900 ECR yazar kasa bu yeni teknoloji ile öne çıkıyor.

 

Profilo S900 ECR yeni nesil yazar kasa pos cihazı hangi vergi mükellefleri tarafından kullanılabilir?

Maliye Bakanlığı’nca yayımlanan 3100 sayılı Katma Değer Vergisi Mükelleflerinin Ödeme Kaydedici Cihazları Kullanmaları Mecburiyeti Hakkında Kanun ile 426 Sıra Numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ve İlgili Mevzuatına göre ödeme kaydedici cihaz kullanmak zorunda olan mükelleflerden, faaliyetlerinde seyyar EFT-POS cihazı kullananlara ve yol kenarı otopark hizmeti veren mükelleflere 01/10/2013 tarihinden itibaren EFT POS özelliği olan yeni nesil ödeme kaydedici cihazları kullanma mecburiyeti getirilmiştir.

Profilo S900 ECR yeni nesil yazar kasa pos cihazı ilk kurulumu nasıl gerçekleşir?

Yazımızın ana konusu olan Profilo markasının S900 ERC yazar kasasını yetkili servisler kurulumunu yaparak çalıştırıyor.Kurulum bu yeni nesil Yazar Kasa’nın aktif hale getirilmesi ve ilk fişin kesilmesi dahil tüm işlemleri içermektedir

Profilo yeni nesi yazar kasa pos çeşitleri

  • Masaüstü yazar kasa
  • Bilgisayar bağlantılı yazar kasa
  • EFT POS yazar kasalar

Profilo EFT yeni nesil yazar kasa pos cihazlar

Profilo EFT yeni nesil yazar kasa pos türlerinde de iki ayrı seçenek ile müşterilerinin karşısında. EFT POS cihazlarının önde gelen modellerinden olan bu cihazların özelliklerini okuyunca şaşırmamanız mümkün değil. Yaptığımızz onca alışveriş sırasında hiç aklınıza gelmiş midir bu cihazlar nasıl çalışıyor. Ben de bu yazıyı yazmadan önce bu cihazlar hakkında hiç bir fikre sahip değildim. Yazımda bu cihazların özelliklerinden öncelikle de Porfilo’nun çıkardığı iki ayrı EFT POS cihazı modellerinden olarak S900 ECR modelinden bahsedeceğim.

Profilo S900 ECR Yeni Nesil yazar kasa pos

Profilo Yeni Nesil S900 ECR yazar kasa.Dokunmatik bir ekrana sahip ve çok kolay anlaşılır, karmaşık olmayan bir menüsü var. İçeriğindeki GPS uygulaması ve barkod okuyucunun olması işlerinizi daha da kolaylaştırıyor. Barkod okuyucu ile çok kolay ve hızlı islem yapılabiliyor.  Profilo S900 ECR yazar kasanın hem mobil hem de masaüstü kullanım seçeneği var. Masaüstü kullanımda bağlandığı çekmece görevini gören bir cihaz ile işlerinizi rahatlıkla yürütebilirsiniz. Mobil kullanımda ise işi kolaylaştıran kalem seçeneği mevcut. Birlikte iş yaptığı bankaların sayısının 20 civarında olması ve 5 adet yemek kartı ile çalışması da müşterileri çeken bir özellik.

Yeni nesil yazar kasa pos hakkında bilmeniz gerekenler
Profilo S900 ECR yeni nesil yazar kasa pos

Profilo S900 ECR yeni nesil yazar kasa pos cihazının desteklediği banka kredi kartları hangileridir?

Profilo S900 ECR, BKM TechPOS yazılımı ile uyumlu çalışmakta ve Türkiye’de faaliyet gösteren 19 bankanın online/offline satış, taksitli satış, provizyon, iade, puan kullanımı gibi tüm kredi kartı işlemlerini desteklemektedir. Halihazırda desteklenen bankalar; Akbank, Garanti Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, QNB Finansbank, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye İş Bankası, VakıfBank, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası, DenizBank, ŞekerBank

Profilo S900 ECR yeni nesil yazar kasa pos bankalar dışında hangi kartlarla çalışıyor?

Cihazın desteklediği 20bankanın yanı sıra bazı yemek kartları da bu cihazda destekleniyor. Bunlar: Sodexo,metropol,ticket restaurant, multinet ve paye.

Bununla da bitmiyor bu cihaz ile  SGK ödemelerinizi de yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda otopark işletmelerinde de rahatlıkla akullanılıyor. Güvenliliği kanıtlanmış profilo s900 ECR yazar kasanın montajı da çok kolay yapılıyor.  Pek çok bağlantı seçeenğinin olması hızını daha da arttırıyor. Çok sağlam bir yapıda üretilen profile s900 ECR yazar kasa mobil kullanımdaki rulo kapasitesinisn uzunluğu ile dikkat çekiyor, tam 32 metre.

Yeni Nesil Yazar Kasa pos kağıt rulosunun dış çapı nedir?

Yeni Nesil Yazar Kasa’nın rulo haznesi 51 mm çapında kağıt rulosu alabilmektedir.

Bataryası çok uzun süre giden yazar kasa aynı zamanda çok hafif, boyutları 82 mm. 185 mm ve 580 mm

Linux işletim sistemine sahip yazara kasanın hoparlörü 1.2 W gücünde. Sim kart girişi 1 SAM ve 1 SIM için dizayn edilmiş. Ölçüleri 185mm uzunluğunda 82 mm genişliğinde ve 88 mm yüksekliğinde. İşlemci hızı 400 Mhz ARM11 v e33 bit. 32G ye kadar mikro sd desteği var. Dokunmatik ekranı 3.5 inch. Hafızası 192 MB , arayüz girişi mikro USB 2.0

Bataryası 7.4 v 2200 Ma.

18 tuşa sahip cihazın tutus kolaylığı ergonomic tasarımını ne kadar ustalıkla düzenlendiğini göstriyor.ağırlığı 580 gr olan cihazın güvenlik seviyesi oldukça yüksek.

Profilo yeni nesil yazar kasanın özellikleri arasında NFC de var. Bu ayrıcalıklı özellikğin cihaza ne kazandırdıklarını anlamak için NF Cnin ne anlama geldiğini bilmek gerekiyor.

Yeni nesil yazar kasa pos hakkında bilmeniz gerekenler

NFT nedir, yeni nesil yazar kasa pos cihazlarda ne işe yarar?

İngilizce açılımı Near Field Communication olan NFT cihazların temassız işlem yapmasını sağlayan bir teknoloji.

Profilo S900 ECR yeni nesil yazar kasa pos cihazının banka haricinde desteklediği uygulamalar nelerdir?

Profilo S900ECR EFTPOS yazarkasa, desteklediği onlarca bankanın uygulamasının yanında Fatura Ödeme, Yemek Kartları Kabulü, Sadakat Uygulamaları, Uçak İçi Uygulamalar gibi yüzlerce kurumsal uygulamaya da olanak sağlıyor.Bu uygulamalar cihaza uzaktan yüklenip güncellenebiliyor

Eğer küçük bir işletme sahibiyseniz vey azar kasa arayışı içindeyseniz profio yazar kasalarını öneririz. Yazı dizimi takip ederseniz bu cihazlar ile ilgili aklınıza gelebileck her türlü soruya cevap bulacaksınız.

Mağaza / Online Alışveriş