TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Basında Biz > Yeni nesil yazar kasa POS’a geçişte son günler / Retail Türkiye Dergisi
Yeni nesil yazar kasa POS’a geçişte son günler / Retail Türkiye Dergisi

Yeni nesil yazar kasa POS’a geçişte son günler / Retail Türkiye Dergisi

  • ErayTeknoloji
  • Basında Biz
  • Yorum yapılmamış

2014 yılı satışları veya gayrisafi iş hâsılatı 1 milyon – 500 bin lira olan mükellefler için 1 Temmuz’dan itibaren yeni nesil ÖKC kullanma mecburiyeti başlayacak.

Ödeme kaydedici cihaz (ÖKC) kullanma zorunluluğu bulunan mükelleflerin, yeni nesil ÖKC kullanma mecburiyetinin başlama tarihleri, 2014 yılı satışları veya gayrisafi iş hâsılatı dikkate alınarak yeniden belirlenmişti. Bu kapsamda 2014 yılı satışları veya gayrisafi iş hâsılatı 1 milyon lirayı aşan mükellefler, 1 Nisan itibarıyla yeni nesil ÖKC kullanmaya başladı. 2014 yılı satışları veya gayrisafi iş hâsılatı 1 milyon – 500 bin lira olan mükellefler içinse son gün 1 Temmuz.

Eray Teknoloji, yeni nesil ÖKC kullanması zorunlu olan işletmelere uygun ödeme koşullarıyla mevcut cihazlarını değiştirme imkânı sağlıyor. 1987 yılından beri bakkal, kasap, manav gibi küçük esnaftan orta boy market, restoran, benzin istasyonları gibi işletmelere ve büyük gıda zincirleri, organize perakendecilere kadar çok geniş bir müşteri portföyüne hitap eden Eray Teknoloji AŞ, Ankara merkez ofisi, Ankara Cebeci mağazası, İstanbul ve İzmir Bölge Müdürlükleri’nin yanı sıra Türkiye çapında 300’ü aşkın bayi ağı ve satış sonrası teknik destek hizmeti konusunda hızlı ve ihtiyaca uygun çözümler sunuyor. Seyyar ve masaüstü EFT POS yazar kasalar, terazi, restoran otomasyonu, termal yazıcılar, dokunmatik POS terminali, yeni nesil ödeme kaydedici cihazlar, yazılım satışının yanı sıra teknik servis hizmeti de veriyor.

Öte yandan, 2014 yılı satışları veya gayrisafi iş hâsılatı 500 bin – 150 bin lira olan mükellefler için 1 Ekim, 150 bin liradan az olan mükellefler için ise 1 Ocak 2017’den itibaren yeni nesil ÖKC kullanma mecburiyeti başlayacak.

Mağaza / Online Alışveriş