TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Terazi > Terazi fiyatları – 2022’de en çok merak edilenler rehberi
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Terazi fiyatları - 2022'de en çok merak edilenler rehberi

Terazi fiyatları – 2022’de en çok merak edilenler rehberi

Terazi fiyatları araştırması yapmak istediniz. Ancak bir baktınız ki karşınıza bir çok kavram çıktı. Bu yazımız sizler için bu kavramları masaya yatırıyor ve teker teker bu kavramları açıklamaya çalışıyor. Sıkılmadan okumanızı diliyoruz.

Terazi tartı nedir?

Fiyat araştırması yaptığımızda karşımıza hemen çıkan bir kavramdır terazi tartı kavramı. Aslında dilimize alışkanlık olmuş bizim. Terazi değince zaten aklımıza tartı geliyor. Bir de kimileri terazinin kilo tartmasından hareketle terazi tarı diye isimlendiriyor. Ancak asıl olan ne kastettiğimiz değil mi? Elbette nesnelerin ağırlığını tartan teraziyi kastediyoruz.

Mekanik terazi nedir?

Mekanik bir terazi, bir güç kaynağına ihtiyaç duymadan bir nesnenin kütlesini, kuvvet sarfiyatını, gerginliğini ve direncini ölçmek için kullanılan bir tartım cihazını tarif etmek için kullanılır. Mekanik ölçek türleri arasında yaylı teraziler, asma teraziler, üçlü ışın terazileri ve kuvvet göstergeleri bulunur.

Terazi fiyatları - 2022'de en çok merak edilenler rehberi

Eşit kollu terazi nedir?

Eşit kollu terazi karşı levhaya gevşek ağırlıklar konularak tartının ölçüldüğü cihazdır. Dengenin kolları aynı uzunluktadır. Bazen terazi üzerine ağırlıkların eklenmesi gerekir. Burada ağırlıkları ölçen 50 gram, 100 gram, 250 gram, 500 gram, 1 kg, 2 kg, 5 kg gibi ağırlıklar bulunur.

Terazi fiyatları - 2022'de en çok merak edilenler rehberi

Market terazisi nedir?

Market terazileri günümüzde en çok kullanılan terazi türlerini ifade eder. Bir market organizasyonunun vazgeçilmezlerinden biri olduğu için market terazisi ağırlık ölçümlerinde net sonuçlar almak için kullanılmaktadır. Bu yüzden market terazisini günümüzün en önemli ticari ürünlerinden biri olarak da ifade edebiliriz.

Terazi fiyatları - 2022'de en çok merak edilenler rehberi

Dijital terazi nedir?

Bu tip terazide özel bir elektrik devresi kullanılır. Bir ağırlık uygulandığında, devre içindeki voltaj değişir ve bir işlemci ağırlığı hesaplar. Dijital ölçekler mekanik ölçeklerden daha doğrudur, birden çok ölçü birimi sağlayabilir ve verilerin kolayca işlenmesi için genellikle bir bilgisayara bağlanabilir.

Terazi fiyatları - 2022'de en çok merak edilenler rehberi

Kefeli terazi nedir?

Kefeli terazi kısaca iki metal kefenin, üç sıra zincirle bağlandığı bir terazidir. Bu terazinin her iki yüzünde de birer damga bulunur. Kefeli denmesinin sebebi terazinin, bir kolun iki ucuna asılı iki kefeden meydana gelen tartı aleti olmasından kaynaklanıyor.

Terazi fiyatları - 2022'de en çok merak edilenler rehberi

Eski terazi nedir?

Artık antika değerine ulaşmış bir ürün olarak eski teraziler günümüzde yerini elektronik terazilere bırakmış durumda. Eski teraziler özellikle manavlarda kullanılmaktaydı.

Terazi fiyatları - 2022'de en çok merak edilenler rehberi

Lazer terazi nedir?

Mürekkep dengeleyici, denge noktalarını, hizalama çizgilerini, dik çizgileri belirlemek için dikey ve yatay olarak dikey olmak üzere lazer ışınlarını kullanan bir cihazdır. Özellikle inşaat alanında kullanılan cihazın piyasada farklı modelleri bulunuyor.

Terazi fiyatları - 2022'de en çok merak edilenler rehberi

İbreli terazi nedir?

İbreli terazi tartılan nesnenin sonucunu ibre ile gösteren teraziler olarak isimlendiriliyor. Günümüzde hala kullanılmaya devam eden ibreli terazilerin farklı kilo kapasite özelliklerine sahip çeşitleri de bulunuyor.

Terazi fiyatları - 2022'de en çok merak edilenler rehberi

Dijital hassas terazi nedir?

Dijital hassas teraziler ağırlıkların karşılığını elektronik olarak gösteren cihazlara verilen isim olarak görüyoruz.

Terazi fiyatları - 2022'de en çok merak edilenler rehberi

Terazi fiyatları

Terazi fiyatları bugün hepimizi merak ettiği bir husus aslında. Çok çeşitli ürün gamına bağlı olarak fiyatların da değiştiğini görüyoruz. Bu noktada sizlere tavsiyemiz en azından fiyatlara bakarken ihtiyacınız olan ürüne odaklanmanız şeklinde.  Fiyatlara kısaca bir bakalım.
Mettler Toledo Brite Terazi – Boyunlu:4,356 TL
Mettler Toledo BCom T2 Barkodlu Terazi – 24.678 TL
Mettler Toledo B Pro U2 Barkodlu Etiketli Sistem Terazisi 15 kg – 23.130 TL
Mettler Altın Terazisi 3200 GR 0.01 (JE3002GM) – 23.033 TL

Terazi fiyatları farklılaşıyor

Farklılaşması doğal zaten. Zira ürün portföyleri o kadar farklı ki. Ürün çeşitliliğine dayalı olarak hafif nesneleri tartan cihazlar olduğu gibi benzer şeklide çok ağır ürünleri tartan cihazlar da bulunmakta. Ayrıca ürün ağı çok geniş olan şirketlerin kampanyaları da bulunuyor. Bu noktada yapmanız gereken temel şey bu kampanyaları takip etmeniz.

Terazi fiyatları Tekzen

Terazi fiyatları tekzen kavramıyla karşılaşırsanız tekzen’de yer alan terazi fiyatlarının kastedildiğini ortaya koymamız gerekiyor. Ürün çeşitliliğine bağlı olarak fiyatların değiştiği Tekzen’de alım yaparken en azından fiyatları karşılaştırma fırsatı bulabiliyorsunuz.

Dijital terazi fiyatları

Araştırmanızı yaptığınıza zaman farklı fiyatlarla karşılaşmanız muhtemel. Ancak burada dikkat edeceğiniz en önemli özelliklerden bir tanesi cihazın darbelere ve sıcak-soğuk dengesine karlı hassaslığı şekilde. Ayrıca servis ağına da dikkat etmenizi öneriyoruz.

En ucuz elektronik terazi fiyatları

Bu aramayı yaptığınız zaman karşınıza çıkacak ürünün hemen en ucuz olduğuna kanaat getirmemenizi öneriyoruz. Yapacağınız şey aynı ürünü detaylı bir aramaya tabi tutmanız. Bunu yaptığınız takdirde en ucuz fiyata ulaşabilirsiniz.

Barkodlu terazi fiyatları bakarken neler dikkat edilmeli?

Barkodlu terazinin çeşitli formatta yedekleme, metin dosyaları transferi diğer ölçekler veya yazılımlarla çalışmayı mümkün kılma gibi özelliklerinin olması tercih sebepleri arasında yer alıyor.

Terazi fiyatları - 2022'de en çok merak edilenler rehberi

Barkodlu terazi ile ilgili olarak ürün bilgisi alacağınız şirketler de var. Onlara da en azından bir bakabilir. Ayrıca ürün kıyaslamasına da özellikle e-ticaretin yapıldığı internet sitelerinden bir bakabilirsiniz.

Elektronik terazi fiyatları bakarken

Elektronik terazi fiyatları araştırmasında dikkate alacağınız önemli hususlardan birini garanti süreleri oluşturuyor. Cihazın garanti süresi fiyatları karşılaştırmada bir ölçüt olarak ele alınmalı. Ayrıca alacağınız cihazın markasına bağlı olarak servis ağının yaygın olmasını da dikkate alabilirsiniz.

Elektronik terazi fiyatları karşılaştırılırken ürünün hassasiyet miktarını da dikkate almanız ölçümlerde yanlışlığın yapılmaması için son derece önemli. 

Hassas terazi fiyatları

Hassas terazi fiyatlarında terazi seçeneğinizi ürün bayi ağı geniş olan ve en ufak bir sorunda hemen çözüm alabileceğiniz bir servis desteği sunan üründen yana kullanmanızı öneriyoruz.

Market terazi fiyatları

Market terazi fiyatlarına baktığımızda ürünlerin farklı fiyatlandırıldığını görüyoruz. Ürünün fonksiyonelliğine bağlı olarak yazının yazıldığı sırada 800 TL’den başlayan fiyatlara şahit oluyoruz. Elbette zaman içerisinde fiyatların değişebileceğini de unutmamamız gerekiyor.

elektronik terazi fiyatları

Cihaz, hesaplamalı olan, fiyatları hafızasında tutabilen, 30 kg’a kadar tartım yapabilen bir ürün. Led ekrana sahip cihazın fiyatını farklı seçeneklerde bulabilmek mümkün.

Baskül terazi fiyatları

Benzer bir durum baskül terazi fiyatları için de geçerli elbet. Örneğin Tem Katlanır Boyunlu Baskül 150 kg (255) isimli ürüne baktığımızda fiyatının yazının yazıldığı sırada 1321 TL’dan başlayan fiyatlar olduğunu görüyoruz.

Pazarcı terazi fiyatları

Pazarcı terazilerini günümüzde 30 kiloya kadar ölçüm yapan ürünler olarak değerlendiriyoruz. Bu aşamada taşınabilir özelliği ile farklı fiyatlarının olduğunu görüyoruz. Bu fiyat bilgisi için arama yapmanız yeterli.

İkinci el terazi alınır mı?

Eğer cihazın çok fazla yıpranmadığını gördüyseniz ve ölçme noktasında da bir problem yaşanmıyorsa elbette alınabilir. Dilerseniz aldıktan sonra bir de servis bakımı yaptırabilir ve zihninizde oluşmuş olan soru işaretlerini giderebilirsiniz.

Terazi fiyatları - 2022'de en çok merak edilenler rehberi

İkinci el terazi fiyatları bakarken

Özellikle karşılaştırma yapacağınız nokta sıfır terazi ile ikinci el terazi arasında ne kadarlık bir fiyat farkının bulunduğu şeklinde. Arada çok az bir fark var ise sıfır bir ürün almanızı tavsiye ediyoruz.

İkinci el elektronik terazi fiyatları karşılaştırılabilir

Aslında karşınıza birçok modelin çıkabileceğini söyleyebiliriz. Karşılaştırma yapabilmeniz karlı çıkmanız anlamına gelebilir. Ayrıca nokta atışı cihazı bulmanıza da katkı sağlayabilir.

2 el terazi

İkinci el günümüz dünyasının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Herkesin bütçesi ayrı ayrı olduğu için kimimiz ürünün sıfırına yöneliyoruz. Kimimiz de ürünle ilgili ikinci el yani kullanılmış ürünlere bakmayı tercih ediyoruz. Terazilerde de bu durum söz konusu.

2 el elektronik terazi Ankara

Aramalarda özellikle büyük şehirlerin bir artısı bulunuyor. Artan nüfus karşısında ürün satışının en fazla olduğu yerler kuşkusuz büyük şehirler. Bu noktada Ankara’da yapılan ikinci el elektronik terazi cihazlarının kapsamı bir anlamda daha geniş. Siz de arama yaparken kendi ilinizde hangi ürünün olup olmadığına bir bakabiliyorsunuz.

İkinci el lazer terazi

İkinci el lazer terazi arayışına girdiyseniz özellikle online alışverişlerin yapıldığı sizin için bire bir. Bugün Gittigidiyor.com, hepsiburada.com ve n11.com gibi sitelerde aradığınız ürünü çok rahat bulabiliyor ve fiyat karşılaştırması yaparak ürünü satın alabiliyorsunuz.

Terazi elektronik

Elektronik teraziler günümüzde işleyişi o kadar kolaylaştırdı ki işletmenize bir artı değer olarak yansıdı. Gelinen noktada elektronik teraziler teknolojinin gelişimiyle birlikte bir çok farklı ürün olarak bize yansıdı.

Terazi tamiri

Terazi tamiri son derece önemlidir. Zira eğer yanlış tartan bir terziniz var ise bu durumda ister istemez bu durum işletmeniz için bir eziyete dönüşecektir. Sattığınız ürünün kilosunu eğer teraziniz eksik gösteriyor ise bu durumda zarar edeceksiniz demektir. O yüzde cihazda yer alan herhangi bir arızanın hemen giderilmesi oldukça önemlidir.

Hassas terazi nerede satılır?

Hassas terazinin günümüzde birçok satıcısı var. Başta Şirketimiz Eray olmak üzere birçok dağıtım kanalı ile farklı illerde bayilere ulaşmak mümkün. Diğer taraftan internet ortamında satış yapan firmalarla iletişime geçebilir veya talep formu doldurarak firmaların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Hassas terazi izmir

İzmir’deki hassas terazi satışı yapan firmaların bilgisine ulaşmak istiyorsanız yapacağınız ilk iş hemen yukarıda başlıkta olduğu gibi bir arama yapmanız. Böylelikle çok kolay bir şekilde İzmir’deki firmalara ulaşım sağlayacaksınız.

Hassas terazi ankara

Ankara’daki hassas terazi satışı yapan firmaların bilgisine ulaşmak istiyorsanız yapacağınız ilk iş hemen yukarıda başlıkta olduğu gibi bir arama yapmanız. Böylelikle çok kolay bir şekilde Ankara’daki firmalara ulaşım sağlayacaksınız.

Terazi tartı

Eray olarak aslında yaptığımız şey sizlere geniş bir ürün perspektifi sunmak. En azından tercihte bulunacağınız ürünlerinizi bir şekilde seçmenize yardımcı olmak. Çabamız size en güzel olanı en iyi fiyatlarla sunmaya çalışmak.

Terazi tartı alma işinin aslında kolay olmadığını biliyoruz. Özellikle ağırlık ölçekleri hakkında veya bir şeyler tartmak hakkında bir bilgi bilmiyorsanız işler daha da zorlaşıyor. Eray ile bu iş şimdi çok daha kolay.

Elektronik hassas terazi alırken ihtiyacınızı belirleyin

Öncelikle karşılaştırma yaparken işletmenizin ihtiyacına göre bir belirleme yapmanız gerekiyor. Burada manav, market ve bakkal gibi işletmelere yönelik olarak hazırlanmış elektronik teraziler söz konusu.

Elektrikli terazi

Kısaca elektrik destekli çalışan elektirkli terazi ölçüm yapmanızda size yardımcı oluyor.

Terazi kalibrasyonu nedir?

Elektronik terazilerin yapısına baktığımızda evrensel fiziksel kanunları kullanılarak tasarlandığını görüyoruz. Fiziksel kanunlar değişmese de terazinin içindeki yapılarda zaman içinde değişiklikler görülebiliyor. Bunlar aşınma, paslanma, korozyon, nemlenme, böceklenme gibi dış etkenler olabildiği gibi terazinin kullanılması sonucu oluşan metal yorgunluğu olarak sıralanabilir. Bu etkiler zaman içinde elektronik tartının tartımının bozulmasına sebep olabilmektedir. Bu hatalar tartı aletine çeşitli ağırlıklarda kütleler konularak test edilir.

Baskül terazi

Baskül ağırlık ölçen bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Kimi zaman “tartı” olarak da isimlendiriliyor. Baskülü terazi ile karıştırmamak gerekli, baskül üzerinde durulan cismin yer çekiminden kaynaklanan aşağıya doğru kuvvetini ölçüyor. Terazi ise iki kütlenin kıyaslanması için kullanılır.

Terazi kantar

Terazi kantar ağırlık sıfır iken yatay duran bir kaldıraç koluna dik biçimde tutturulmuş bir ibrenin sapmasıyla kütleleri tartan araç. Tartılacak kütle alttaki çengele takılınca, sarmal bir yaya bağlı bulunan ve normal olarak sıfırı gösteren bir okun yanlarda yazılı olan ağırlık sayıları hizasına gelmesiyle kütlenin ağırlığını gösteren bir tür tartı aracı, el kantarı. Şeklinde bir tanımın yapıldığını görüyoruz.

Terazi ağırlığı neden önemli?

Taşınabilir bir teraziyi işletmenizin her yerine götürebilirsiniz. Ancak yerinden kalkmayan bir terazinin sabit bir cihaz haline geldiğini unutmayın. Terazi tercihinizde bu özelliği de dikkate almanızı öneriyoruz.

Sahibinden terazi alınır mı?

Sahibinden terazi modellerine bakabileceğiniz bir online ticaret platformu bulunuyor. Diğer taraftan Letgo gibi siteler aracılığıyla direk olarak ürün sahibinden de alım yapabilirsiniz.

Elektronik Terazi Modelleri Nelerdir?

Elektronik terazileri üreten çeşitli firmalar var ve bu alanda çok farklı teknolojiler kullanılıyor. Teraziler sınıflandırılırken kg cinsinden yük ölçüm kapasitesi baz alınıyor. Ancak bunun yanı sıra kas, kemik, yağ ölçümü yapan modeller de cardır. Model çeşitliliğinde ekran büyüklüğü, boyut, tasarım modeli, üretilen materyaller, renkler, ve ağırlık dikkate alınıyor. Modeller içinde anlık tartım yapanları ve hafızalıa modelleri de var.

Mağaza / Online Alışveriş