444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Barkod > Barkod oluşturma: 2022’nin en popüler yöntemleri
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Barkod oluşturma: 2022'nin en popüler yöntemleri

Barkod oluşturma: 2022’nin en popüler yöntemleri

Ürün girmek için barkod oluşturma, ürün kodlarını elle yazmaktan daha hızlı ve daha doğru olabilir. Ürünlerinizde zaten barkod varsa, gerçekten ihtiyacınız olan tek şey bir barkod tarayıcı ve bazı yazılımlardır. Değilse siz de önce kendi barkodlarınızı yapabilirsiniz.

Barkod oluşturma

Ürünleriniz diğer perakende mağazalarda satılacaksa, standart formatları kullanmanız ve barkodlarınızın benzersiz olduğundan emin olmak için ödeme yapmanız gerekir.

Barkod oluşturma: 2022'nin en popüler yöntemleri

Aksi halde, barkodlar yalnızca kendi kullanımınız içinse, bunları kendinizin yazdırması ve oluşturması son derece kolaydır. Barkodlar, bir tarayıcının okuyabilmesi için harf ve rakam yazmanın özel bir yoludur. Ürünlerinizin her biri için kendi harf / sayı kodlarınızı (örneğin, ABC1234) oluşturabilirsiniz. Daha sonra, barkod etiket yazdırma yazılımlarımın bazı sürümlerini kullanabilirsiniz. Bunları, yapışkanlı adres etiketlerine barkod olarak yazdırırsınız ve sonrasında bunları yapışkanlarından çıkararak ürünlerinize yapıştırabilirsiniz.

Barkodları doğrudan ambalajınıza veya diğer malzemelerinize yazdırmak istiyorsanız, bunun yerine bir barkod fontu alabilir ve bunları Microsoft Word, Publisher, Adobe PageMaker, vb. Tasarımlarınıza barkod yazmak için kullanabilirsiniz.

Barkod oluşturma: 2022'nin en popüler yöntemleri

Farklı barkod yazı tipleri ve sembolleri de bulunmakta elbette. örneğin Kod 39 bunun en basit şeklinden biridir. İşletmeniz için de kullanımı son derece kolay. Karşılaşabileceğiniz diğer yaygın türler, Kuzey Amerika’da UPC-A ve Avrupa’da EAN-13 şeklinde.

Tüm barkod jargonunun sizi korkutmasına izin vermeyin. Başlamak çok kolay ve işiniz için işleri gerçekten hızlandırabilirsiniz.

İşletmeniz için barkodların nasıl kullanılacağının tam resmini arıyorsanız ufak bir araştırma ile son derece kolay bir şekilde nasıl yapılacağını öğrenmeniz mümkün. Bilmeniz gereken her şeyi size gösterecek, eksiksiz bir barkod sistemi kuracak ve işinize başlayabilecek hızlı ve bilgilendirici bir okumayı yapabileceğiniz ortamlar var.

Barkod okuyabilen bir cihaza mı ihtiyacınız var?

Kuşkusuz bu ihtiyacınızı giderecek firmalar var. Bu firmalar size güçlü envanter yönetimi sunar ve akıllı barkodlar tasarlamış durumdalar. Windows uyumlu uygulamalar ile  ürünlerinizi doğrudan satış siparişlerine veya stok ayarlarına göre tarayabilir, böylece günlük işlerinizi daha hızlı yapabilirsiniz.

Nasıl barkod oluşturabilirim?

Ürünleriniz için barkod Türkiye’de, TOBB(Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği)’a bağlı bulunan milli mal numaralama merkezi tarafından alınabilir. Bu sistemi kullanmak isteyen üretici firma MMNM(Milli Mal Numaralama Merkezi)’ye başvurarak üye olabilirler.

Barkod Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki evraklarla başvuru yapılır;

  1. TOBB matbu evrakları (Başvuru Formu, Danışman Firma ile yapılan Anlaşma Taahütnamesi, TOBB ile yapılacak noter tasdikli taahütname)
  2. Ticaret Odası Faaliyet Belgesi.
  3. Kayıt için Aidat Makbuzu.
  4. Önceki yıla ait gelir tablosu.
  5. Vergi Levhası Fotokopisi.

Hangi platformlarda orjinal barkod kullanmak zorunludur?

Örneğin; Amazon, Trendyol, Hepsiburada gibi platformlarda barkod kullanımı zorunlu iken N11, GittiGidiyor gibi pazaryerlerinde barkod kullanımı zorunlu değil. Zorunlu olmayanların bazılarında satıcı ürünleri için kendi barkod serisini belirleyebiliyor.

Tek yapmanız gereken ise azıcık cesaretle barkod oluşturma konusuna adım atmak ve ondan korkmamak. Hepsi bu kadar.

KURU SABİTLEDİK

Hızlı Satış & Restoran Modüllerinde

Donanım & Terazi Ürünlerinde

15-24 Haziran 2022 tarihleri arasında geçerlidir

1 $ = 15,5 TL

boylam mağaza otomasyonu ve perakende satış yönetim yazılımı program sistemi

BOYLAM YAZILIM

  • Değişiklik yapmak hakkı saklıdır.
  • Stoklarla sınırlıdır.
  • TL ile satılan ürünlerde geçerlidir.

444 85 85

Kapat

Vera & Beko Yazarkasa

Satış & Servisimiz Yoktur

Toshiba & Ingenico Satış

 

Pidion & Profilo Satış-Servis

 

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın