TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Yazar kasa > Hugin yazar kasa pos cihazının 2022 güncel bilgileri
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Hugin yazar kasa pos cihazının 2022 güncel bilgileri

Hugin yazar kasa pos cihazının 2022 güncel bilgileri

Hugin yazar kasa pos cihazı… Çoğu kez belki de dükkanlarda gördünüz, belki de kendi işinizde kullandınız. Ancak burada sorulması gereken çok önemli bir soru bulunuyor: Bu cihazlar nasıl kullanılıyor? İsterseniz ilk önce bunu bir açıklayalım sonrasında ise Hugin yazar kasa pos cihazına dair ayrıntılı bir bilgiyi verip yazımızı bitirelim.

Öncelikle, “POS makinesi” diye bir kavramının hayatımızın vazgeçilmezi haline geldiğini vurgulayalım. Daha ziyade, terim bazen bir kart terminaline veya satış noktası (POS) sistemine, hatta satışta yazdığınız pos ara yüzüne atıfta bulunmak için kullanılır.

“POS cihazı” terimi, tüm bir kasayı temsil eden bir cihaz olduğu varsayımına dayanmakta. Gerçek şu ki, modern kasalar, aşağıdakiler gibi çeşitli donanım ve yazılım bileşenlerinden oluşuyor:

  1. Bilgisayar monitörü veya tablet ekranı
  2. EPOS (elektronik satış noktası) yazılımı
  3. Kart makinesi
  4. Nakit çekmecesi
  5. Fatura yazıcısı
  6. Barkod okuyucu
  7. POS makinesi eski stil

Hepsi bir arada bir POS makinesine bağlı olduğu için aslında toplamda bir sistemi ifade ediyor.

Hugin yazar kasa pos cihazının 2022 güncel bilgileri

Bir POS makinesi kullanmanın bir satışı işlemeyi ifade ettiğini varsayalım. Bugün en büyük iki ödeme yöntemi nakit ve kredi veya banka kartlarıdır. Bunu nasıl yapacağımıza bakalım.

Hugin pos cihazı nedir?

Hugin yazar kasa pos cihazının 2022 güncel bilgileri

Bir yazar kasa markası olarak Hugin günümüzde Türkiye piyasasında kartlarda yer alan bir oyuncu durumunda. Hugin yazar kasa pos cihazlarında işlemlere baktığımızda kart ödemesini kabul etme şu şekilde gerçekleştirilebiliyor. Kartları bir noktaya kadar kabul etmenin genellikle iki yolu vardır: manuel giriş veya otomatik olarak bağlantılı bir sistem aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Her ikisi de bir tür kart okuyucu gerektirir – manuel giriş için bağımsız bir terminal veya bağlantılı bir sistem için entegre terminal. Terminal tipine bakılmaksızın, kablo, WiFi veya dahili bir SIM kart ile bir telefon hattı üzerinden internete bağlanması gerekecektir.

POS cihazı EKÜ nedir?

Elektronik yazar kasanız ile yapacağınız tüm işlemleri hafızaya kopyalayan kısım elektronik kayıt ünitesidir. Bu ünite olmadan yazar kasa çalışamaz. Yazar kasanız mali konuma alındığında EKÜ kullanıma açılmış olur. … Bu ünite dolduğunda yenisi ile değiştirilmeden yazar kasa ile hiçbir işlem yapılamaz.

Neden Hugin yazar kasa pos tercih etmeliyim?

Kullanıcı dostu ara yüzle kullanımda kolaylık sağlar.
Tasarımı şık ve ergonomiktir.
Tek elle kullanıma imkân verir.
Sınıfının en ufak ve hafif ÖKC Mobil Ödeme Cihazıdır.
Güçlü bataryası sayesinde 100 saat stand-by kullanımı vardır.
Bir şarjla yaklaşık 1.100 adet fiş kesebilir.
Bütün banka uygulamaları ile uyumlu olarak çalışır.
Saniyede 18 satırla dünyanın en hızlı yazıcılarından biridir.
Aydınlatmalı tuş takımı vardır.
USB ile de şarj olabilir.
Kullanıcı ekranı, 2.8 inçlik TFT ekrandır.
Müşteri ekranı, 8 hanelidir.
445 gramla ‘Dünya’nın en hafifi olma’ özelliğini taşır.
Barkodla satış yapabilir.
18 metre ruloya sahiptir.
Elektronik Ekü (1.2 milyon satır kapasitesi) vardır.
100.000 satır kapasitesi vardır.
8 departmana, 8 KDV oranına sahiptir.
Nakit, kredi kartı ve çek ile ödemeye imkân sağlar.
4 kredili ödeme tanımı vardır.
Programlama sırasında ön izleme olanağı sunar.
Entegre EFT Pos özelliği, diğer yazılımlarla uyumludur.
Kart okuyucusu smart, manyetik ve temassızdır.
Tuş kilidi ve uyku modu vardır.
VISA, MASTER CARD, AMERICAN EXPRESS. PCI 3.0 gibi uluslararası tüm sertifikalara sahiptir.
Geniş servis ağı ile bakım, onarım ve arıza alanında Türkiye’nin her yerinde uzman desteği sağlar.
Türkiye’nin en soğuk ilinden, en sıcak iline kadar en zorlu koşullarda sorunsuz çalışır.
Tubitak ve T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı onaylıdır.
Büyük özelliklerine karşın, piyasanın en küçük cihazıdır.

Hugin yazar kasa pos cihazının 2022 güncel bilgileri

Ödemeyi kart makinesinde işlemeden önce müşterinin öğelerini kaydettiğiniz POS ekranı aslında size yol gösteriyor.

Bağımsız bir kart terminali, işlemleri kaydettiğiniz pos yazılımından veya yazar kasadan bağımsızdır. Bağımsız bir terminal ile pos sisteminizin geri kalanı arasında iletişim yoktur. Bu, ekran veya yazarkasa üzerinde satılacak eşyaları konuşturduğunuzda, kart makinesinin tuş takımına toplam tutarı girmeniz gerektiği anlamına gelir. Terminal daha sonra işlemi onaylamak için kart yayıncısı, ticari banka ve diğerleriyle bağlantı kuracaktır. Onaylandıktan sonra, dahili bir yazıcısı varsa bir makbuz yazdıracak veya ekranındaki ödemenin tamam olduğuna dair bir bip sesi veya mesaj ile uyumlu olacaktır.

Yazar kasa pos yazılımına entegre bir terminal bağlanır, böylece alıcı ekranına ve ödeme kartı ödemesine ürün girdiğinizde, merkezi yazılım işlem tutarını kart terminaline gönderir. Daha sonra kart makinesi genellikle yanar ve ödeme toplamını otomatik olarak göstererek müşteriden bunu ödemesini ister (veya bu ayar açıksa bir ipucu ekler). Terminalde bu şekilde manuel olarak herhangi bir şey girmek zorunda değilsiniz. Bağımsız terminallerde olduğu gibi, entegre makine ödemeyi telefon hattı veya internet üzerinden işler ve varsa bir makbuz yazdırır.

Hugin yazar kasa pos cihazının 2022 güncel bilgileri

Bugünün yazar kasa pos sistemlerinde genellikle satılan ürünleri ve ödeme tutarını girmek için görsel bir ara yüze sahip bir dokunmatik ekran bulunur. Nakit kabul ettiğinizde, genellikle müşteri tarafından verilen tutarı nakit olarak girersiniz ve POS yazılımı müşteriye ne kadar değişikliğin yapılacağını hesaplar. Bu noktada, alınan parayı nakit çekmecesine koymalı ve ödemeli tutarı doğru yapmak için müşteriye geri vermek için nakit çekmecesinden gerekli paraları almalısınız.

Hugin yazar kasa nedir?

Hugin yazar kasa pos cihazının 2022 güncel bilgileri

Nakit çekmecesini kullanmadığınızda, hırsızlığı önlemek için güvenli bir şekilde kapatılması gerekir. Günümüzün yazar kasa pos sistemlerinde, genellikle ana bilgisayar veya tablet yazılımı ile entegredir, bu nedenle ödeme ekranına ödenen nakit tutarını girdiğinizde otomatik olarak açılır. Entegre değilse, çekmeceyi manuel olarak açmanız gerekebilir.

Hugin yazar kasa pos cihazının 2022 güncel bilgileri

Nakit çekmecesinde bozuk para ve kağıt paralar bulunmalıdır, böylece bir müşteri için doğru değişikliği hızlı bir şekilde toplamak kolaydır.

Hugin yazar kasa ile son derece kolay bir şekilde bu işlemleri yerine getirirken işlem hızından dolayı işletmenizin son derece rahat bir nefes aldığını söylememiz gerekiyor. Şimdi gelelim Hugin yazar kasa pos cihazlarına.

Hugin yazar kasa pos cihazları

Bugün Hugin yazar kasa pos cihazları performans, hız ve kullanım kolaylığı ile perakende sektörünün ihtiyaçlarına tam anlamı ile cevap vermeye çalışıyor. Uçtan uca kriptolanan kart okuyucu sistemleriz sayesinde tüm işlemleriniz güvende kalıyor. Hugin yazarkasalar kişisel kullanım hatalarını bertaraf ederek zamandan ve maliyetten tasarruf sağlıyor. Hugin yazarkasalar güncel ve yeni nesil akıllı cihazlarla entegre çalışacak şekilde tasarlanmış durumda.

Şimdi gelin Hugin yazar kasa pos dünyasının sizlere sunduğu cihaz örneklerine bir bakalım.

Hugin VX-675 ECR

Kullanıcı dostu ara yüzle kullanımda kolaylık sağlayan cihazın tasarımı şık ve ergonomik. Tek elle kullanıma imkan bulunuyor. Güçlü bataryası sayesinde 100 saat stand-by kullanımı bulunuyor.

Bir şarjla yaklaşık 1.100 adet fiş kesebiliyor. Bütün banka uygulamaları ile uyumlu olarak çalışan cihazın saniyede 18 satırla dünyanın en hızlı yazıcılarından biri durumunda. Aydınlatmalı tuş takımının bulunduğu cihaz USB ile de şarj olabilir.

Hugin yazar kasa pos cihazının 2022 güncel bilgileri

Elektronik Ekü olarak (1.2 milyon satır kapasitesi) bulunuyor. Entegre EFT Pos özelliği, diğer yazılımlarla uyumlu durumda. Kart okuyucusu smart, manyetik ve temassızdır. Tuş kilidi ve uyku modu da bulunuyor.

Hugin FT-202 yazarkasa

90 m/s ile en hızlı yazıcılardan birine sahip olan yazar kasa pos cihazının müşteri ekranı 8 haneli nümeriktir. Rulo kapasitesi 30 metre olan cihazın Satır kapasitesi 1,2 Milyon Elektronik Ekü şeklinde ve 8 departmanlıdır. 8 KDV oranı bulunuyor.

Nakit, kredi kartı, çek ile ödemeye olanak sağlar.6 kredili ödeme tanımı vardır. Programlama sırasında ön izleme ayrıcalığına sahiptir. Diğer yazılımlarla entegrasyon kolaylığına imkân verir. İstenildiğinde barkod okuyucu bağlanabilir. Opsiyonel olarak para çekmecesi bulunuyor.

Hugin FP-300’ün Temel Avantajları

Stok takibini sınırsız PLU ile yapmanıza imkân sağlıyor.40 haneli 2 satır Numerik Müşteri Ekranına sahip olan cihazın Online/Offline haberleşme fırsatı sunması önemli özelliklerden birisi. 300 mm/sn ile Dünya’nın en hızlı yazıcısı durumunda.

Yazıcısında otomatik kâğıt kesme özelliği bulunan cihazın Puan, Promosyon, Kampanya ve Taksitli satış özellikleri de yer alıyor. Banka POS cihazlarıyla bağlantılı çalışıyor. Nakit, Kredi Kartı, Çek ile ödeme opsiyonlarına olanak tanır. Diğer yazılımlarla entegrasyon kolaylığı bulunan cihazın ayrıca geniş servis ağıyla bakım, onarım ve arıza alanında hızlı ve etkin hizmet verdiğini görüyoruz.

Hugin partner

Hugin’in bugün partnerleri bulunuyor. Bunlardan birisi FDC. FDC, İskandinavya’nın sigorta ve emeklilik sektörü için en büyük BT çözümleri tedarikçisidir. “İş için En İyisi” olma vizyonuyla FDC, sigorta ve emeklilik müşterilerine yarın pazarında rekabet edebilecekleri yenilikçi BT hizmetleri sunmakta.

Diğer bir partner olan Combitech AS, İsveç, Norveç ve Finlandiya’da 1.400’den fazla çalışanıyla İskandinav bölgesinin en büyük teknoloji danışmanlık firmalarından biridir. Çevre ve güvenliğe odaklanan Combitech, İskandinav ve uluslararası müşteriler için özelleştirilmiş, sürdürülebilir risk ve güvenlik çözümleri için teknik uzmanlığı derinlemesine endüstri bilgisi ile birleştiriyor.

Bir diğer partner olan Treat Systems, TREAT Steward’ın geliştirilmesi ve uygulanması yoluyla antimikrobiyal yönetim üzerine odaklanmış bir Danimarkalı şirkettir.

Treat Steward çözümü, HUGIN Expert’in teknolojisine dayanmaktadır ve gelecek nesiller için antimikrobiyallerin etkinliğini korurken enfeksiyonlu hastaların klinik sonuçlarını iyileştirmeyi amaçlamakta.

Son olarak Danimarkalı şirket Ecsact, hayat dışı sigorta sektörü için aktüeryal hizmetler sunmakta. Uzmanlığımız, daha küçük sigorta şirketlerine pazarda rekabet edebilmeleri için ihtiyaç duydukları aktüeryal hizmetleri sunmakta. Ayrıca, sigorta şirketlerine kendi aktüeryalleri ile profesyonel aktüeryal danışmanlık ve azami yük yardımı sağlıyor.

Hugin servis

Basit bir ifadeyle, servis hizmetleri ana iş alanı yaratmayan organizasyonun işlevidir. Destek hizmetleri kuruluşun ana faaliyet alanına iç destek sağlar. Genel olarak İK, Finans, Lojistik, Yönetici ve BT, destek hizmetleri bir arada değerlendirilir.

Servis hizmetleri, operasyonun üretken personelini desteklemeyi amaçlamaktadır. İşletmenin, malların satın alınmasından, malın teslimine kadar çeşitli süreçlerde yardıma ihtiyacı olur. Müşteri hizmetleri iş destek hizmetini kolaylaştırmak için işletmeye hizmet veren desteği çağırır.

Hugin yazar kasa pos cihazının 2022 güncel bilgileri

Hugin yazar kasa servis

Servis hizmetleri aynı zamanda finans desteği gibi yardımı içerir. Depolama, taşıma yardımı, teknik destek gibi süreçler de bunun içerisindedir.

Ürün ayrımı, daha iyi bir anlayış için broşürler, çevrimiçi sipariş takibi, müşteri hizmetleri merkezi, müşteri ilişkileri yönetimi hizmeti, bir kayıt tutma, reklam ve pazarlama kayıtlarını içerebilir.

Hugin servis işte bu anlayışla birlikte sunmuş olduğu ürünlere yönelik olarak bir servis hizmeti sunuyor.

Hugin müşteri hizmetleri

Hugin müşteri hizmetleri iş, ticaret ile ilgili olarak sağlanır ve müşterilerin değerlendirmesini, satın alma siparişlerini, teslimat programlarını, müşteri ilişkileri yönetimini, muhasebe, işleme ve diğer ilgili destek süreçlerini içerir.

İş destek hizmetleri endüstrisi, sınırsız pazara yayılan kayda değer bir evrim geçirdi.

Küçük işletme girişimcileri şapka çıkarmak zorunda kalırlar. Bu nedenle, bu küçük ölçekli işletmeler için mevcut olan birkaç tür İş Desteği çözümü vardır ve yeni işletmeler bunlara güvenmeyi düşünmelidir.

Bugün Hugin müşteri hizmetleri 444 5 446 no’lu telefon ile tüm müşterilerine hizmet sunmaya çalışıyor. Ayrıca huginfo@hugin.com.tr mail adresi ile de her türlü probleminiz aktarmanız mümkün hale geliyor. Etkili ve hızlı bir çözüm için her zaman ulaşmanız mümkün.

Mağaza / Online Alışveriş